yeşil elma

Yeşil Elmanın Tüketimi

Elma insanların en çok sevdikleri meyvelerden birisidir. Birçok farklı türü olan elma içinde en çok ilgi gören elma ekşi olarak ifade edilen yeşil elmadır. Yeşil alma son derece sağlıklı ve insanların günde en az 1 kez tüketmesi gereken meyvedir. Asidik özelliğiyle kilo vermek isteyen insanlarında ilgi gösterdiği yeşil elma, yüksek oranda mineral içerir.

yeşil elma

yeşil elma

Çinko, magnezyum ve bakır yönünden çok zengin olan yeşil elma kemikleri güçlendirdiği gibi oksijen seviyesini de artırır. Yeşil elmanın öyle çok faydası var ki say say bitmez. Yeşil elmanın insan sağlığına bilinen en büyük faydası kolesterolü düşürmesidir. Tok tutma özelliği bulunan yeşil elma beslenmenizi de dengeler.

Yeşil Elmanın İnsan Sağlığına Faydası

Yeşil elma insan cildini de güzelleştirir. Elma içindeki antikoksidanlar hücre yenilenmesi sağladığı için insanlar cildi daha parlak ve sağlıklı durur. Yeşil elma diyabeti önleyen bir besindir. İçindeki lif sayesinde kan şekeriniz düzenli olur. Şekerin düşmesi durumunda denge sağlanması için yeşil elma yiyebilirsiniz.  Yeşil elma aynı zamanda metabolizmayı çalıştıran bir yiyecektir. Kahvaltı kadar besleyici özellikleri bulunan yeşil elma herkesin çantasında bulunması gereken bir meyvedir.

elmanın faydaları

elmanın faydaları

Yeşil elma enzimler nedeniyle enflamasyon ile savaşan dokuları barındırır. Kabuğu bile vitamin deposu olan yeşil elmadaki vitamin ve mineraller enfeksiyonlarla mücadelede yardımcı olur. Yeşil elma dilerseniz kabuklu dilerseniz de kabuğu soyularak tüketilir, ancak birçok vitaminini hissetmek için kabuklu tüketmek uzmanlar tarafından önerilir.

18

Yanıt Yok

Cevap Yazın