Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi geliştirilen özel teknikler ile artık çok daha sağlıklı ve kontrollü şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kimileri çeşitli sağlık problemleri dolayısıyla, kimileri de zamanla seyrelen saçlardan dolayı ekim yöntemlerini araştırmaya ve doğru klinik seçerek saç ekimi yaptırma kararı alıyor. Fakat saç biçiminiz ve talep ettiğiniz ekim şekline göre saç ekim yöntemlerinden doğru olanı tercih etmeniz, saç sağlığınız açısından önemli bir husustur.

Saç Ekiminde Kullanılan Etkin Yöntemler

Birçok saç ekim yöntemi mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edilenleri, ameliyatsız yöntemler, yara izsiz yöntemler, ihtiyaç halinde başka bölgelerden nakil etmek suretiyle yapılan saç yöntemleridir.

Ana hatlarıyla 2 farklı saç ekim yönteminden bahsetmek mümkün. Bu yöntemler anestezi gerektirmez ve ikisinin temel farkı saçın alınma ve nakil şeklidir. İlk teknikte kulaklar arasında saç alınan bölgede şerit şeklinde bir iz kalmaktadır. FUE tekniğinde ise başın arka kısmından alınan saçlar neticesinde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Klasik Şerit Yöntemi Olarak da Adlandırılan FUT Tekniği

Her iki kulak arasında (ense bölgesinin az üstünde) boylu boyunca alınan saçlar deri mikrogreftler şekline getirilir. Alınan bu saçlar ekim yapılacak bölgeye nakil edilir. Bu işlem dikiş yapılarak gerçekleştirilir. Ortalama 8-10 cm uzunlukta iz kalması muhtemeldir. Tek seansta 5000 civarı saç teli ekimi yapılabilir. Kişiye göre seans sayısı 2-4 arası değişmektedir. Operasyonlarda anestezi uygulanmaz ve 3 saat sürmektedir.

FUE Saç Ekim Yöntemi

Ameliyatsız olarak uygulanan bu yöntemde saçlar ensenin üstünden punch ekipmanı ile 1 mm çaplı olarak alınmaktadır. Nakil işlemi yapılan tüm saçlar 2 veya 3 katı olarak yeni saçlar doğurur. Yani 3000 adet saç nakil işlemi sonucunda ortalama 8000-9000 yeni saç ekimi yapılmış olur. Genellikle seanslar arka arkaya yapılır. Klasik saç ekim yöntemine göre daha yavaştır fakat iz bırakmaması en büyük artısıdır.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın