Marka Tescil Yapan Yerler

Marka tescili yapan yerler, markanın kullanım süreci, yeni başvuru durumu gibi önemli detaylar konusunda çalışmaktadır. Markanın yurt içi ve yurt dışı tanıtımı, sınai haklar kanunu kapsamında korunmasına destek vermektedir. Bir ürün, hizmet ya da eserin marka değeri taşıya bilmesi için benzersiz olması gerekmektedir. Marka tescil ve patent alarak ürün, Logo ve marka güvence altına almak için marka tescil yapan yerlere başvurulması gerekmektedir.

Marka Nedir?

Ürün ve firma özelliklerini yansıtan logo ya da ismin tescillenerek güvence altına alınmasına marka denmektedir. Marka kapsamında şekil, sözcük, sayı, harf hatta ses bulunabilmektedir. Tescil edilerek koruma altına alınması gerekmektedir.

Marka ürünleri baskı yapılabilir, görüntü, ses olarak çoğaltılarak, evrensel pazarlara açılabilmektedir. Bu nedenle öncelikle marka tescili yapılması gerekmektedir. Marka tescili kurulu Türk Patent Kurumu olup yetkilendirdiği firmalar da marka tescili yapabilmektedir.

Bu konuda güvenle hizmet alınabilecek doğru adres; Alkan Patent olarak bilinmektedir. Fikri mülkiyet hakları ve nasıl patent ve marka tescil detayları öğrenilebilmektedir. Firma uzmanlarından teknik destek alınarak marka tescili yapılabilmektedir.

Alkan Patent

Türk Patent ve Marka ve patent tescili, korunması konularında hizmet sunmaktadır. Alkanlar Group olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Güncel teknolojilere uyumlu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gizlilik ve güvene dayalı çalışmaları, yasalar kapsamında hakların korunmasını hedef alarak hizmet sunmaktadır. Firmalar için tüm yasal süreç takibi, belge hazırlama, sınai hakların hukuki süreçlerini takip etmektedir. Devlet teşvikleri süreci, idari ve hukuki işlem takibi konularında müşterilerine destek vermektedir.

Sektörde güvenilirliği kanıtlanan firma ve ekibiyle çalışmanın büyük avantajları bulunmaktadır. Bu nedenle firma ekibinden günün her saati hizmet alınarak marka ve patent işlemleri yürütülebilmektedir.

Marka Tescili Alamayacaklar Nelerdir?

Marka olarak tescil alabilecek ürün, logo ya da hizmetin özel olması, daha önce kullanılmamış gerekmektedir. Kişi adı, logo, ses veya görüntünün markayı tanımlaması yani ayırt edici olması gerekmektedir.

Marka tescili alamayacak ürün ve işaretler ise;

 • Bulunduğu sektörde sıklıkla herkes tarafından kullanılan,
 • Ayırt edici özelliği bulunmayan,
 • Türk Patent Ve marka Kurumuna marka başvurusu yapılarak tescil almış bulunan markayı çağrıştıran,
 • Marka kalitesi, ürün özelliklerini taklit eden ya da bire bir kullanan başvurular,
 • Tescil sürecinde bulunan bir ürün ve marka için üçüncü kişilerin başvurusu ret almaktadır.
 • En doğru ifadeyle ürün, marka ya da firmayı taklit eden hiçbir başvuru onay alamamaktadır.

Bu nedenle marka patent tescili almak isteyenler öncelikle uzman desteği alması gerekmektedir. Sınai mülkiyet alanında marka büyük güven kaynağı olabilmektedir.

Marka Tescili Yapan Yerler ve Hizmetleri

Marka tescili kurulu tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar işlem yapabilmektedir. Marka tescil işlemi, firma ya da ürünün ticari haklarının korunmasını sağlamaktadır. Marka tescili ve patent almak isteyenler 7/24 iletişim kurarak hizmet alabilmektedir.

Marka tescili yapan firma hizmetleri arasında;

 • Marka takibi ve itiraz süreçleri,
 • Marka tescili,
 • Patent tescili,
 • Tasarım tescili,
 • Coğrafi işaret tescili,
 • Yurt içi/yurtdışı marka tescili,
 • Yurt dışı patent tescili,

Yurtdışı tasarım tescili işlemlerini güvenle yaparak kısa sürede sonuca ulaştırmaktadır. Marka ve fikri hakların koruma altına alınabilmesi, tescil başvurusu yapılarak ilgili bültende yayınlanmış olmasını gerektirmektedir.

Marka Tescil Sürecinde Uzman Desteğinin Önemi

Marka tescil başvurusu yapacak olanların öncelikle yetkilendirilmiş kuruluşlarla çalışması önerilmektedir. Türk Patent Ve Marka Kurumu tarafından yetkilendirilmiş profesyonellerden hizmet alınması gerekmektedir.

Uzun yılların sektör tecrübesi ve profesyonel ekibi sayesinde hızlı ve güvenli işlem yapılabilmektedir. Firma ekibinden zaman sınırsız teknik destek ve hizmet alınabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra titizlikle analiz edilerek tüm risk ve avantajlar ilgiliye iletilmektedir.

Uzman desteği avantajları;

 • Bütün evrak eksiksiz teslim edilerek başvuru yapıldıktan sonra ön değerlendirme yapılması,
 • Süreç devamında düzenli olarak durumun bildirilmesi,
 • Olumlu ve olumsuz gelişmelerin takibi ve geri bildirimi,
 • Güvenli ve hızlı süreç takibi,
 • Markaya dair tüm bilgilerin süreç devam ederken dahi takibi ve korunması,
 • Bültenler takip edilerek yaşanabilecek hak kayıplarının önlenmesi gibi güven sunulmaktadır.

Dolayısıyla markanızı korumanın en doğru yolu profesyonel hizmet almak olarak bilinmektedir. Böylelikle sürecin doğru takibi ve işlemlerin eksiksiz olarak yürütülmesi sağlanabilmektedir.

Marka Tescil İşleminin Önemi

Marka tescili, haksız kazanç sağlamak niyetinde olanlara karşı güven unsuru olarak kullanılabilmektedir. Marka patent tasarım çalışmalarının tescillenmesi büyük önem taşımaktadır. Marka tescili sınai haklar başta olmak üzere büyük güven kazandırmaktadır. Marka ve patent başvurusu yapıldığında koruma başlamamaktadır.

Başvuru kapsamında bulunan marka/ürün faydalı model olarak kabul edilerek kolaylıkla onay alabilmektedir. Bu nedenle mülki ve sınai haklar kapsamında marka ve patent tescil işlemlerinin yapılması büyük güven kazandırmaktadır.

Uzun yıllardan bu güne yurtiçi ve yurtdışı tanıtımları dahil evrensel hizmet ve güven sunmaktadır. Firma ekibi profesyonel hizmetleri sayesinde müşteri memnuniyeti kazanarak yoluna devam etmektedir. Daha fazla bilgiye alkanpatent.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın