selülit giderme

Selülitlerden Kurtulmanın Etkili Yolları Nelerdir? 

Selülit çoğu kadının kabusudur. Öyle bir şeydir ki ortalama üstü kilonuz olmasa dahi selülit nerede olsa sizi bulabilir. Selülitin oluşmasında vücut yapısı ve beslenme şekli önemlidir ancak asıl önemli olan genetik yatkınlığınızdır. Özellikle armut şekli vücut yapısına sahip kadınlarda 1-2 kilo alındığı zaman selülitler hemen belirmeye başlar. Bu durumda kesinlikle fazla kilolarla birlikte düşünülmemelidir.

selülit

selülit

Deri altındaki yağ dokusunun kadınların hayatında bu kadar sorun yaratması, aynı zamanda ödem oluşumunu da tetikler. Özellikle kalça ve bacaklarda beliren selülitler aslında ödem ve yağ dokusunun uzun süre bölgede kalması sonucu oluşur. Yani selülitlerden kurtulmanın en birinci yolu, her şeyde olduğu gibi öncelikle bilgi sahibi olmaktır daha sonra bilgileri pratiğe dökmektir, iki gün uygulanan pratiklerin, 3. Gün unutulmasıyla 4. Gün devam edebilmek istikrarınızı gösterir.

Peki Nedir Selülitlerden Kurtulmanın Yolları:

Bir mucize değildir onu baştan söylemek gerekir. Hatta o kadar kolaydır ki selülitlerden kurtulmak, kimse kendine itiraf etmez “ben bunu yapıyorum zaten” diye, çünkü yapmıyordur. Ancak dikkat etmeniz gereken şeyler çok basit:

selülit giderme

selülit giderme

-Günde 3 litre su içilmeli

-Doymuş yağlardan uzak durulmalı. Doymuş yağ en fazla hayvansal yağlardadır. Tereyağı, et gibi.. Zeytin yağını ise dilediğiniz kadar tüketin.

-Masaj aleti edinin. Günde 2 defa aşağıdan yukarı hareketlerle bölgeye masaj yapın.

-Sağlıklı ve düzenli beslenmeye devan edin

-Spor yapın, en azından hareketsiz kalmamaya özen gösterin.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın