tarım

Sebze ve Meyvelerdeki Zirai Tarım İlaçlarından Nasıl Kurtulabilinir?

Zirai tarım ilaçları denince ne yazık ki günümüzde ilaçsız meyve ve sebze tüketmek imkansız. Kendi özel bağı, bahçe ya da tarlası olmayanlar dışında organik ve ilaçsız besinler tüketmek günümüzde bir hayli zor. Organik ve ilaçsız diye satılan bir çok ürünün de zaten çoğu insan doğru olmadığını bildiğine göre, çareyi meyve sebzeleri bol yıkamak yerine en vitaminli yerleri olan kabuklarını soyarak buluyoruz.

tarım

tarım

Çünkü zirai tarım ilacının en ufak bir kalıntısı uzun vadede vücutta kanser oluşturur. Yapılan araştırmalarda bir semt pazarında yapılan testlerde, ürünlerin yüzde 25 kadar büyük bir kısmında tarım ilacı tespit edilmiştir ve bu oranın tüm ülkede bu şekilde olduğu (ya da daha fazla) düşünülmektedir. 

Peki Zirai Tarım İlaçları Nasıl Temizlenir?

Çoğu insan, meyve ya da sebzeyi sirkeli suya batırınca zira tarım ilaçlarından arındırdığını zanneder ancak ne yazık ki bu durum o kadar da basit değildir. Sirkenin zirai tarım ilacını temizleme konusunda bir hayli faydası olsa da tamamen temizlemek için yeterli bir yöntem değildir. Sürekli alındığında vücutta kaçınılmaz olarak kansere sebep olan bu ilaçlar gerçekten de çok kuvvetli ilaçlardır. Tarım ilaçlarında  kurtulmak için ufak bir yıkama kürü hazırlamalısınız. İşte tarif:

tarım ilaçları

tarım ilaçları

 

  • 1 çorba kaşığı greyfurt eğer yoksa limonsuyu
  • 1 bardak sirke
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 bardak su

Bu karışım suyunda meyve sebzeleri 5 dk bekletmeniz yeterli olacaktır.

4

Yanıt Yok

Cevap Yazın