Saçlarınızı Kırmadan Tarayın

Saçlarınızı Kırmadan Tarayın

Kadınların büyük bir kısmının yaşamakta olduğu en büyük sorunlardan bir tanesi saç kırıkları. Öyle ki saçlarına gerekli olan her türlü bakımı yapmalarına rağmen bu kırıklardan bir türlü kurtulamıyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise aslında saçların yanlış taranması.

Saçlarınızı Islakken Taramayın

Genel olarak yapılan yanlışların başında, saçları duştan ya da yıkamadan hemen sonra taraması. Bunun en büyük sebebi ise saçın ıslakken kolaylıkla taranacağını düşünmeleri. Halbuki ıslak saçlar oldukça hassas ve kırılmaya müsaittir. Dolayısıyla öncelikli olarak saçların kurutulması ya da en azından ıslaklığının alınması gerekmektedir.

Saç Açıcı Spreylerden Faydalanın

Saçlarının banyodan sonra aşırı karışmasından şikayetçi olan kişiler ise saç açısı spreylerden yararlanabilirler. Bu spreylerin en önemli özelliklerinden biri saçları açarken aynı zamanda saçların eksikliklerini gidermesi gelmektedir. Kadın, erkek ya da çocuk fark etmeden artık isteyen herkes bu spreyleri kullanabilir.

Doğal Yağları Keşfedin

Saç açısı sprey bulamayanlar ya da bu spreyleri kullanmak istemeyenlerin büyük bir kısmı ise ne yapması gerektiğini bilemiyorlar. İşte tam da bu noktada devreye doğal yağlar geliyor. Başta Argan ve badem yağı olmak üzere doğal yağlar çok az miktarlarda olmak üzere kullanılabilecektir. Bu yağlar sayesinde saçlardaki kırıklar onarılmaya başlanacak ve güçlenecekken diğer bir yandan ise taranması da hiç olmadığı kadar kolay olacak. Böylece saçlara istenilen bakım da yapılmış olacaktır.

20

Yanıt Yok

Cevap Yazın