Saç Beyazlamasına Karşı Alınabilecek Önlemler

Birçok kişinin en büyük saç problemlerinden bir tanesi de kuşkusuz ki saçlarda zamanla çıkan beyazlardır. Kişide yılların verdiği bir etki ile ortaya çıkan saç beyazlaması özellikle kadınların istemediği bir durumdur. Kendisini daha yaşlı hissetmesine, özgüveninin azalmasına sebebiyet verir. Kimisinde çok erken yaşlarda genetik veya daha başka sebeplerle ortaya çıkan saç beyazlaması sorununa karşı alabileceğiniz önlemleri siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda kısaca anlattık.

beyaz saç

beyaz saç

Saç Beyazlamasına Dur Deyin

Her şeyden önce saçlarınızın beyazlamasının sebepleri herkes de farklı olabilir. Kimisinde yetersiz beslenme, kimisinde yoğun stres, kimisinde D vitamini eksikliği saçların beyazlamasına neden olabiliyor. Bunlara ek olarak eğer saçlarınız çok fazla sıcak suyla yıkıyorsanız, sürekli fön makinası ile kurutuyorsanız ve çok sık saç boyası kullanıyorsanız erkenden saçlarınız beyazlayabilir.

saç beyazlaması

saç beyazlaması

Çok fazla kimyasala saçlarınızı maruz bırakmamanız gerekir. Bol bol demir, bakır, B vitamini ve iyot almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca A, E, C vitaminleri de tüketilmelidir. Balık yağı, yeşil yapraklı sebzeler, havuç ve bunun gibi beta karoten içeren gıdalardan tüketmelisiniz.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın