asetonsuz oje çıkarma

Aseton Kullanmadan Oje Çıkarma

 

Ojesiz gezemeyenlerdenseniz, asetonun tırnaklarınızı nasıl incelttiğini ve kırılma noktasına getirdiğini iyi bilirsiniz. Her ne kadar aseton bizim için bir kurtarıcı olsa da içeriğinde yer alan kimyasallar tırnaklarda incelme ve sararmalara neden oluyor. Eğer düzenli olarak tırnaklarınıza bakım yapmıyorsanız, bu kırılmalardan kaçış imkansız olacaktır. Bu nedenle aseton kullanmadan oje çıkarma yöntemlerini denemek çok daha doğru bir seçim olabilir.  

asetonsuz oje çıkarma

asetonsuz oje çıkarma

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemi

Tırnaklarınızın sağlığı için ya da aseton bulunmadığı anlarda uygulayabilmeniz için asetonsuz oje çıkarma yöntemini mutlaka öğrenmelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler geniş bir kap, ılık su, limon suyu ve sirkedir. Yapmanız gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir.

  • Ilık suyu ellerinizin sığabileceği bir kabın içerisine doldurun.
  • Bu suya yarım limonun suyunu ekleyin.
  • Aynı ölçüde sirke ilave edin.
  • Ellerinizi bu karışım içerisinde 10 dakika bekletin.
  • Beklettikten sonra pamuk yardımıyla tırnaklarınıza kalan ojeleri temizleyin.
limon ve sirke

limon ve sirke

Bu yöntemle sadece asetona göre biraz daha fazla baskı uygulayarak tırnaklarınızı oje kalıntılarından ayırabilirsiniz. Özellikle siyah ve kırmızı gibi koyu renkli ojeler söz konusu ise suyun içinde 10 dakikadan fazla bekletmenin faydalı olacağını bilmelisiniz. Ojenin yumuşamasına ve kolay çıkmasına neden olan bu uygulama, içeriğindeki limon suyu nedeniyle tırnaklar için de oldukça faydalıdır. Besler ve güçlendirir. Bu sayede tırnakların sağlıklı bir şekilde uzaması da mümkün hale gelmiş olur.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın