rujun dudakta kalması

Ruj Uzun Süre Dudakta Nasıl Kalır

Kadınları şık ve estetik bir görüntüye  sahip olmak için makyaj yaparlar. Kadınların yaptıkları makyajlarda dudaklara sürdükleri ruj’un gün boyu etkisini sürdürmesini isterler. Ruj’un gün boyu etkisini sürdürmesi için yapılması gereken bazı davranışlar vardır. Öncelikli olarak ruju parlatıcı ile birlikte kesinlikle kullanmayın.

mat ruj sürmek

mat ruj sürmek

Parlatıcı ile kullanmak rujun etkisini kısa sürede kaybetmesine neden olur. Ruj renkleri açık ve kapalı olarak ikiye ayrılır.  Bu nedenle rujun uzun süre kalması için daha koyu renklere sahip olan ruju seçmelisiniz. Kadınlar çatlak dudaklara sahipse ruj sürmeyiniz. Çatlak dudaklarda ruj kesinlikle güzel durmaz.

Rujun Özellikleri Nasıl Olmalıdır

Çatlak dudak sahibi iseniz ve rujun dudağınızda güzel durmasını istiyorsanız mutlak olarak dudağınıza pudra sürmelisiniz. Daha sonra üzerine ruj sürerek daha güzel durmasını sağlayabilirsiniz. Ruj öncesi dudak kalemi kullanarak dudağınızın daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız kalemin rengi ile rujunuz rengi ise kesinlikle aynı olmalıdır. Aksi halde bütünlük sağlanması mümkün değildir.

rujun dudakta kalması

rujun dudakta kalması

Dudak bölgesi ince olan kişilerin rujun uzun süre kalması çokta fazla mümkün değildir. Dudak, bayanların en dikkat çeken bölgelerinden birisidir. Bu nedenle ten ve elbise rengine göre ruj seçimi yapmak gerekir. Piyasa koşullarında birçok marka ve renkte ruj bulunur. Ruj seçimi yaparken kaliteli markaları tercih etmekte yarar vardır. Ruju dudaklarınıza fırça yardımı ile sürmek ise rujun daha derin şekilde dudağa temas etmesi sağlanır.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın