Rinoplasti İçin Geliştirilen Yeni Yöntemler

Rinoplasti İçin Geliştirilen Yeni Yöntemler

Rinoplasti alanında yaşanan gelişmelere yenileri eklendi. Uzun süredir sadece klasik metotlar kullanılarak gerçekleştirilen rinoplasti operasyonlarında artık yüz güldüren yeni teknikler de tercih ediliyor. Bu yeni teknikleri rinoplasti alanına kazandıran ise Dr. Yakup Avşar oldu. Son derece başarılı çalışmalara imza atarak yıllardır burun estetiği dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Dr. Yakup Avşar iki farklı teknikle buluşturduğu burun estetiği alanındaki gelişmelere de ivme kazandırdı.

3d print

3d print

Burun Estetiğinde 3D Mask Tekniği

Bu tekniklerden ilki 3D mask adını taşıyor. Yurt dışında bu metot 3D Avşar Mask adı ile biliniyor. Çünkü bu tekniği geliştiren isim Dr. Yakup Avşar oldu. Rinoplasti alanında her geçen dönem daha yaygın şekilde kullanılmaya başlanan teknikte hasta burun şekli ile ilgili şikayetlerini hekime bildiriyor. Ardından hastanın taleplerine bağlı olarak istenen burun şekli belirleniyor ve hastanın yüzünde bu burun şekli üç boyutlu bir görüntüyle bilgisayar ortamına aktarılıyor.

Sonrasında devreye çok yeni bir teknoloji olan 3D print teknolojisi giriyor. Bu teknoloji kapsamında hastanın istediği burun şekli ve yüzü maske formunda çıktı alınıyor. Bu sayede hastanın istediği burun şeklini dokunarak deneyimlemesi ve farklı açılardan görebilmesi mümkün oluyor. Sadece hasta bazında değil hekim için de bu tekniğin son derece önemli ve faydalı olduğu biliniyor. Cerrahi hekim hastanın burun şekline nasıl bir müdahalede bulunması ve hangi işlemleri yapması gerektiği konusunda daha net olabiliyor.

3D mask tekniği burun estetiği ameliyatı olmak isteyen ancak burun şeklini sonrasında yadırgama noktasında endişeleri olanlar için yüz güldüren bir metot halini aldı. Ameliyat öncesinde burnunu kendi yüzünde gören hastalar estetik müdahale kararını çok daha net bir şekilde verebiliyor.

Mikro-Rinoplasti Tekniği ve Burun Estetiği

Rinoplasti alanına kazandırılan bir diğer metot da mikro-rinoplasti adını taşıyor. Bu tekniği geliştiren isim yine Dr. Yakup Avşar oldu. Son derece başarılı çalışmalara imza atan Dr. Yakup Avşar mikro-rinoplasti tekniği sayesinde burun üzerinde çok daha ince bir işçilik ile müdahale gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Bu metot mikro motor sistemi kullanılarak uygulanıyor. Mikro motor sistemi ile birlikte kullanılan mikro motor uçları Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirildi.

Söz konusu uçlar burun kemiği, burun köprüsü, burun ucu ve daha pek çok bölümde uygulanması gereken müdahalenin daha kolay ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Genellikle kapalı burun ameliyatlarında uygulanan teknik açık burun ameliyatlarında da tercih edilebiliyor. Ayrıca endoskopi teknolojisinden de faydalanılarak gerçekleştirilen mikro-rinoplasti tekniğinde görüntü magnifikasyonu da sağlanabiliyor.

3d maske

3d maske

Mikro kameralar yardımıyla burun içi dokusu görüntüsünün 20 kat büyütülmesi mümkün olabiliyor. Aynı zamanda mikro motor sistemi uçlarının da yardımıyla müdahalenin daha başarılı bir şekilde yapılması artık hekim için de kolaylaşıyor. Uzun süre açık burun ameliyatı ile elde edilebilen burun şeklinin bu teknik sayesinde kapalı burun ameliyatı ile yapılması tekniğin rinoplasti alanına kazandırdığı gelişmeler arasında değerlendirilebilir.

Sadece ülkemizde değil yurt dışında da adını bu iki teknik ile duyuran Dr. Yakup Avşar estetik ameliyat noktasında hastaların yaşadıkları çeşitli endişelerin de son bulmasını sağladı. Özellikle 3D mask tekniği sayesinde çok sayıda kişi yıllardır ertelediği burun estetiği noktasında kararlı bir şekilde estetik cerrahlara başvurabiliyor. Çünkü uygulama sonrasında nasıl bir burun şekline sahip olacaklarını ameliyat öncesinde görme imkanına sahip olabiliyorlar. Klasik tekniklerin yanı sıra kombine şekilde de uygulanabilen bu tekniklerin yakın zamanda sadece rinoplasti alanında değil, farklı estetik cerrahi operasyonlarda da kullanılabilmesi bekleniyor.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın