cilt

Geçmeyen Kahverengi Cilt Lekelerine Son

Genellikle yüz bölgesinde bazı kişilerin liste vücudunda farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan kahverengi lekeler mevcut olabiliyor. Bu lekeler uzun süre vücutta kalıcı oluyor ve kişinin psikolojik olarak moralini bozan nitelikte olabiliyorlar. Özellikle yüzdeki kahverengi lekeler önemli bir cilt problemidir.

cilt

cilt

Genellikle de güneşten gelen U.V ışınları sebebiyle ortaya çıkan bu lekelerin oluşum sebepleri değişebiliyor. yaşlanma kalıtım stres ve vitamin eksiklikleri de ciltte oluşan kahverengi lekelerin sebebi olabilir. Dolayısıyla güneş kremi sürmeden güneşlenmemeliyiz. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kahverengi lekelerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Lekelere Doğal Çözüm

Söz konusu bu lekeler zararsız olsa da görünüm açısından kişiye kötü bir imaj verir. Dolayısıyla herkes bu lekelerden bir an evvel kurtulmak ister. İşte bu yazımızda lekelerden kurtulmanız için ilk önerimiz limon olacak. Limon suyu kahverengi lekelerin rengini büyük ölçüde açar. Lekenin bulunduğu bölgeye direkt limon suyu sürün ve 30 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. 2 ay boyunca her gün 2 defa bu uygulamayı yaparsanız etkisini göreceksiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

İkinci tavsiyem ise yoğurt olacak. Lekelerin olduğu yere yoğurt sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra durulayın. Eğer yağlı bir cildiniz varsa biraz limon sıkabilirsiniz. Hint yağı da bu lekeleri yok etmekte kullanılan bir diğer yöntemdir. İçeriğinde E vitamini vardır. Hint yağını lekelerin olduğu bölgeye pamuk yardımıyla sürün. Birkaç saat bu şekilde bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.

13

Yanıt Yok

Cevap Yazın