yüz temizliği

Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar

Güzel ve genç bir görüntüye erişmenin en büyük sırrı cilde iyi bakmaktır. Bunun için önemli olan şey ise iyi bir cilt temizliğinden geçiyor. Birçok kişi cildini iyi bir şekilde temizlediğini düşünseler de yaptıkları yanlışlardan sonra ciltlerini temizlediklerini zannederken aslında pek çok soruna davetiye çıkartabiliyorlar.

yüz temizleme

yüz temizleme

Cildin Çok Fazla Yıkanması

 Cildin kendine özgü bir yağ dengesi bulunmaktadır. İnsanlar akıllarına her geldiği zaman yüzlerini temizlemeye başladıkları takdirde var olan bu doğal denge bozulacaktır. Böyle olunca da ciltte farklı sorunlar kendini göstermeye başlamış olacaktır. Dolayısıyla gerekli olmadığı sürece cilt yıkanmamalıdır.

Aşırı Derecede Peeling Yapmak

 Peeling cildin üzerindeki ölü deriyi temizlemeye yarar. Normal şekilde yapıldığı takdirde ciltteki gözeneklerin küçülmesine ve cildin temizlenmesine yardımcı olan peeling, fazla yapıldığı zaman cilde zarar verecektir. Bu yüzden haftada en fazla 2 peeling yapılmalıdır.

Çok Sıcak Su Kullanmak

Birçok insan gözeneklerin açılması adına sıcak su kullanmayı tercih ederler. Ancak aşırı derecede sıcak su kullanmak, cildin yağ dengesinin bozulmasına sebebiyet verecektir.

yüz temizliği

yüz temizliği

Yanlış Ürünleri Kullanmak

Cildin iyi bir şekilde temizlenmesi adına kaliteli bir temizleyici kullanmak gerekmektedir. Temizleyicinin ciltteki yağı, kiri ve makyaj kalıntılarının ortadan kaldırma özelliğinin olması önemlidir. Ancak bunu yaparken de ciltteki doğal yağları da ciltten uzaklaştırmaması ve cilt tipine uygun olması önemli olmaktadır. Böylece cilt sorunsuz bir şekilde temizlenmiş olacaktır.

17

Yanıt Yok

Cevap Yazın