yumurta ile maske

Ev Yapımı Kolay Yüz Maskesi Tarifi

Yüzünüz kesinlikle bakıma ihtiyaç duyan yerlerimizden bir tanesidir. Daha önce denenmiş olan ve etkili sonuçlar alınan bu kolay yüz maskesi sayesinde siz de evde kolayca yüz bakımınızı düzenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi kirden arındırabilir ve beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yazıda sizlere vereceğimiz yüz maskesi sayesinde daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz, mutlaka uygulayın.

yüz maskesi

yüz maskesi

Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin Doğal Maske Tarifleri

Sizlere ilk vereceğimiz tarif bal maskesi. 2 yemek kaşığı alkollü ve 2 yemek kaşığı suyu birbirine iyice karıştırın. Karıştırdığımız bu malzemenin içine daha önceden ısıttığınız 100 gramlık bir bal ekleyin. Tekrar karıştırma işlemine devam edin.

yumurta ile maske

yumurta ile maske

Hazırladığımız bu maskeyi yüzünüze yumuşak hareketlerle düzenli olarak uygulayın. Bu şekilde en az 20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Eğer isterseniz çırpılmış yumurtanın beyazını yarım çay kaşığı kadar bal ekleyip bunların üzerine biraz limon suyu, biraz taze süt ve biraz un ekleyerek de farklı bir maske hazırlayabilirsiniz.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın