Kutu Profil

Kutu Profil

Ağırlıklı olarak inşaat sektöründe kullanılan bir yapı malzemesidir. Ancak kullanım alanı sadece inşaat sektörü ile sınırlı değildir. Birçok sektör ve alanda uygun fiyatları ve çeşitlilikleri ile insanların tercihi olmayı başarmıştır. Bu yapı malzemesi istenilen boyutta ve genişlikte üretilebilmektedir. Fiyatlandırması da buna göre belirlenmektedir. Ancak bu sadece özel siparişler için geçerlidir. Normal şartlar artında iki çeşit kutu profil vardır.

Kullanım Alanları

Sağlamlığı, uzun ömürlü oluşu ve her türlü duruma dayanıklılığı kutu profillerin birçok sektörde kullanılmasının bir nedeni olmuştur. Bu bakımdan bu yapı malzemesinin geniş yelpazede bir hizmet ve kullanım alanı olduğunu söylemek mümkündür. İnşaat sektöründe ise kullanım alanı sadece çelik konstrüksiyon ile sınırlı değildir. Her türlü binanın yapımında sağlamlığı arttırabilmek adına bu yapı malzemesinin kullanıldığını söylemek mümkündür.

Ürünün Fiyatlandırması

Kutu profillerin fiyatlandırma süreci, sipariş edilen ürünün çeşidine, boyuna, ağırlığına ve genişliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı garanti bir rakam verebilecek tek kanal, yapı malzemesinin üretim ve dağıtımında sorumlu iş merkezleridir. Karaca Metal çalışanları ile internet üzerinden veya telefon ile arayarak iletişime geçilebilir. Bu bağlamda yapı malzemesinin kullanım alanı ve nedenine dair bir karar verdikten sonra yetkili merciler ile iletişim kurmak en mantıklı seçenektir.

Kutu Profillerin Özellikleri

Kutu profiller, yapım aşamasında kullanılan sıcak haddeleme işlemlerinden dolayı fazlası ile dayanıklıdırlar. Bu yapı malzemesi ileri teknoloji yöntem ve araçlardan faydalanarak üretilmektedir. Bu da ürünün dayanıklılık ve sağlamlığına yüksek oranda etki etmektedir. Verilen siparişlere göre üretilecek olan kutu profil tipi değişebilecek olsa da, ağırlıklı olarak tercih edilen iki çeşit kutu profil vardır.

Kare kutu profil

Dikdörtgen kutu profil

Kare Kutu Profil

Paslanmaz özelliği ile dikkat çekmektedir. Bu paslanmaz özelliğinin daha uzun süre geçerli olabilmesi için çeşitli işlemler yapmaya elverişli bir yapısı vardır. Bu özelliği ile birçok sektör tarafından tercih edilmektedir. İçi boş olan diğer profil çeşitleri ile benzerlik göstermektedir. Bununla birlikte kare profiller kare kesit yapısı gereği sütun ve direk gibi yapıların sağlamlaştırılmasında sıklıkla kullanılmaktadırlar. Ancak bu kare kesit şekli aynı zamanda kirişlere monte edilmesine engel olmaktadır.

Kare Kutu Profil Kullanım Alanları

İnşaat sektöründe yapıların sağlamlaştırılması hedefi ve nedeni ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Ev veya herhangi bir bina türünün çatısının yapımında sağlam yapısı ve şekli nedeni ile rağbet görmektedir.

Yapısal şeklinden dolayı gemi ve benzeri araçların yapımında sıklıkla kullanılmaktadır.

Oldukça sağlam bir yapıya sahip olan kare kutu profil, ağır sanayi de dahil olmak üzere sanayi sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir.

Çeşitli makinelerin yapımında kare şeklinden dolayı kullanım görmektedir.

Otomobil ve çeşitli araçların yapım sürecinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Mobilya imalatı sırasında üretilen ürüne istenilen şekli verebilmek için devamlı olarak kullanılmaktadır.

Dikdörtgen Kutu Profil

Kullanım şekli dolayısı ile kare kutu profil ile oldukça fazla benzerlik göstermektedir. Paslanmaz bir yapıya sahiptir ve bu özelliğinin geliştirilmesi çeşitli teknikler ile söz konusu olabilir. Genel olarak bu  profillerin tek farkı şekilleridir. Dayanıklılıkları ve kullanım alanları neredeyse aynıdır. Kesim sırasında kullanılan araç veya araçların kalitesi ve kutu profilin ne şekilde müşteriye hizmet edeceği seçim sırasında önemli bir rol oynar.

Dikdörtgen Kutu Profil Kullanım Alanları

Benzer özellikler göstermelerinin yanı sıra kullanım alanları da neredeyse aynıdır. Dikdörtgen kutu profil sağlam yapısı ve yapısal şekli ile inşaat sektörü, çatı yapım veya tamiri, gemi ve otomobil endüstrileri ve mobilya endüstrisinde kullanım görmektedir.

Kutu profiller için https://www.karacametal.com/kare-profiller tıklayın.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın