banyo

Küçük Banyolar İçin Öneriler

Küçük ve dar yapıda olan banyolar alan darlığı sebebi ile hanımların en sıkıntı çektiği noktalardır. Daha ferah ve daha geniş bir görünüm elde etmek için uygulanabilecek olan birkaç yöntem bulunuyor. Eğer fayans ve duvar renk konusunda değişim yapabilecek iseniz mutlaka açık tonları seçmeniz önerilir. Fayans seçiminde özellikle ince dikdörtgen fayansları seçerek bunları boylamasına yerleştirmek duvar boyunu ve alanı daha geniş hissettirecek olan detaydır.

banyo

banyo

Banyonuzda duş alanı harici bölüm duvar kâğıdı ise burada da hem fayans ile uyumu yakalamak gerekir hem de banyoyu boğmayan bir seçim yapmak gerekir. Bu açıdan karmaşık desenli ya da küçük çiçek desenler yerine boyuna çizgilerin yer aldığı modellere dikkat etmek oldukça dikkat çekici bir alan olmasına sebep olur. Duvarınız da duvar kâğıdına ya da fayans kullanmayacaksanız beyaz renk boya tercihine yer verebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Aksesuar

Bayanlar ev dekorasyonunda aksesuara geniş yer vermeyi severler. Fakat özellikle dar ve küçük yapıda olan banyolarda fazla aksesuar bulunması alanı hem karışık hem de daha küçük gösterecektir. Olmazsa olmaz aynalar ise banyonun en önemli aksesuarıdır.

küçük banyo

küçük banyo

Ayna tercihinde büyük ve geniş ayna seçimi göz aldatması yaratıp geniş bir alan hissini yaşatacaktır. Depolama alanı olarak yer elde etmek için kapı üstü raflardan faydalanmanız mümkün. Ayrıca alafranga arkası niş ya da raf tasarımını da değerlendirebilirsiniz.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın