karın bölgesi

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın Yöntemleri

Çoğu kadının ortak sorunu ayna karşısında geçtiğinde zayıf olmalarına  rağmen karın bölgelerinde olan yağlarla karşılaşıp onlara da savaş açmak oluyor.  Karın bölgesinin yağlanması insanlarda basen bölgesi yağlanmasından daha büyük sıkıntı veriyor. Sağlık açısından da son derece riski bir durum çünkü bu.

göbek yağları

göbek yağları

Nelere Dikkat Etmeliyiz

Herhangi bir sağlık sorunu olmadan yüksek karbonhidrat alımı yapan kişilerde vücut yağları genellikle göbek bölgesine doğru artış gösteriyor.

Karın bölgesinin yağlanmasını engellemek isteyenler öncelikle tekli doymamış yağ asidi içeren besinleri tüketmeli. Doymamış yağ asitleri ise avokado, zeytinyağı, kanola yağı, fındık, badem yağı, ceviz ve fıstıkta çok fazla bulunuyor.

Vücut kaslarını geliştirmek ve korumak yani sıkılaştırma yöntemleri de oldukça önemli. Bunları yaptığınız zaman karın yağlarıyla savaşmaya hazır oluyorsunuz. Yağ yakımı açısından en önemli faktörlerden biri sağlıklı ve yağ yakıcı besinler tüketmekle beraber egzersizler de yapmaktan geçiyor.

karın bölgesi

karın bölgesi

Fast food tüketimi içerdiği yüksek oranda karbonhidrat sebebiyle direkt olarak karın bölgesinde yağlanmaya sebep oluyor. Bu sebeple yediklerimize dikkat etmenin önemini anlatmakla bitiremeyiz. Yüksek karbonhidrat yerine çok daha düzenli dağıtılmış öğünlere odaklanma ve karbonhidrat açısından karışık olarak tanımlanan ürünleri yeme alışkanlıklarımızdan çıkartmamız gerekli. Esmer tahıl ürünlerini daha fazla tüketmek ve sebze meyve ağırlıklı beslenmek, daha sıkı ve daha diri bir karın sahibi olma yolundaki savaşınızı destekler nitelikte olacaktır.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın