kaktüs

Evinizde Kolayca Bakabileceğiniz 4 Bitki

Ev ortamınızda ya da çalışma ortamınızda çok rahatlıkla hiç zorlanmadan bakabileceğiniz ve modunuzu değiştirecek bitkiler mevcut. Bu bitkileri iç mekan bitkileri içinden seçerek çok fazla ekstra ilgi göstermeden yeşil tutabileceğiniz bitkiler arasından seçmenizde fayda var.

kaktüs

kaktüs

4 Farklı İç Mekan Bitkisi

Kaktüs en çok tercih edilen ve bakımı oldukça basit olan bitkilerden birisidir. Kaktüsler görsellik açısından da oldukça canlılık veren bitkiler olduğu için ev ve çalışma ortamlarınızda sık sık tercih etmeniz gereken bitkilerden. Güneş ışığı altında büyümesini sağlarsanız çiçek açarak daha da neşeli olmanızı sağlayabilir.

sukulent

sukulent

Son dönemlerde oldukça moda haline gelen iç mekan bitkilerinden birisi ise Sukulent. Oldukça neşeli ve dekoratif bir görselliğe sahip olan sukulent bitkileri aydınlık bir ortamda çok aşırı su istemeden uzun yıllarca ömrünü sürdürebilir.

menekşe

menekşe

Son zamanlarda dekoratif açıdan oldukça dikkat çeken ve rağbet gören Hava Bitkileri toprak ya da saksı olmadan gelişip ömrünü sürdürebiliyor. Geniş fanuslar içerisinde hava almasına özen göstererek bakımını yapabilirsiniz. Hafada 1 kere su dolu bir kabın içerisinde yerleştirerek 20-30 dk arası bekleterek köklerinin suyu iyice çekmesini sağlayın. Bu su ona 1 hafta kadar yereli olacaktır.

bitki

bitki

Renkli çiçekleri ile ortamı sıcak ve neşeli bir hale getirecek olan Afrika Menekşeleri bakımı oldukça bitkilerden bir tanesi. Güneşi direkt almayan fakat aydınlık bir ortamda tutulması çiçek açması için şart. Nemi çok seven bir bitki olduğu için haftada 2 defa sulamakta fayda var.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın