dekorasyon yanlışları

Ev Dekorasyonlarında En Sık Yapılan Hatalar

Günümüz dünyasında meydana gelen gelişmeler ile beraber artık ev dekorasyonu konusunda oldukça farklı çalışmalar yapılmaya başlandı. Birbirinden farklı renklerde ve dekorasyon parçaları ile yapılan çalışmalar ne yazık ki çoğu zaman istenildiği gibi sonuçlanmayacaktır.

Yanlış Renk Seçimi

Dekorasyon işleminde renk bütünlüğü çok önemlidir. Sırf güzel görünüyor diye birbirinden farklı renkler denenmemelidir. Özellikle de televizyonlarda ya da dergilerde görülecek olan renkler ne yazık ki gerçek hayatta işe yaramayacaktır.

dekorasyon yanlışları

dekorasyon yanlışları

Mobilyaların Hatalı Seçimi

Renk ile beraber mobilya seçimi de insanların yaptıkları hatalar arasında kendine yer buluyor. Mobilyalar her ne kadar farklı şekillerde üretiliyor olsa da önemli olan şey yalnızca görsellik değildir. Aynı zamanda rahatlık ve fonksiyonellik de dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında bulunmaktadır.

Işık Kullanımı

Bir evin dekorasyonu ne kadar iyi olursa olsun fark etmez, ışık eve doğru şekilde yansımıyorsa; ortaya oldukça ciddi sorunlar çıkacaktır. Doğal ışıkların yanı sıra doğala yakın ışıklar ile yapılacak olan seçim ile beraber ortaya etkili sonuçlar çıkmış olacaktır.

renk seçimi

renk seçimi

Aksesuar Seçimi

Dekorasyonun tamamlanmasına yardımcı olan şeylerin başında aksesuarlar gelmekte. Başta tablolar olmak üzere aynalar, biblolar ile beraber her odanın kendine özgü havası ortaya çıkmış olacaktır. Fakat bunlar kullanılırken aşırıya kaçılmaması önemlidir. Böylece ortaya sade ve şık bir görünüm çıkacaktır.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın