diyet

Ekmek Yiyerek Kilo Vermek Mümkün mü?

Diyet uygulamaları içinde yapılan hatalardan birisi de ekmek yemenin hemen kesilmesidir. Ekmek yemenin kesilmesi durumunda ise kişide tatlı krizleri yaşanırken aynı zamanda sinir sisteminde de alt üst olan durumları ile karşılaşılabiliyor. Kan şekerinin dengelenmesinden enerjinin elde edilmesine kadar birçok sebebe bağlı olarak karbonhidrat tüketimine yer açılması gerekir. Gün içinde normal kilo ve sağlıkta olan bir kişinin her öğün iki dilim ekmek tüketmesi normal olarak kabul edilir. Fakat ekmek tüketiminde ise beyaz ekmek tüketiminden söz edilmez. Burada söz edilen kepekli, tam buğday ya da çavdar ekmeğidir. Ekmek çeşidi olarak bu seçimlere yer vererek sağlıklı bir zayıflamaya yer açarken aynı zamanda sağlıklı bir tercihe de yer açmanın avantajını elde edebilirsiniz.

diyet

Ekmek Tüketiminde Neye Dikkat Etmeli?

Kilo kaybına etki edecek olan ekmek yememe durumu aynı zamanda birçok sıkıntıyı da beraberinde getirecektir. Bu sebeplerden dolayı ekmek tüketiminin tamamen kesilmemesi önerilir. Gün içinde ekmek tüketimine yer vermek sinir sisteminin düzenlenmesine ve enerjik olmanıza destek olur.

Hiçbir diyet uygulamasında ekmeğin tamamen kesilmesine yer açılmaz. Fakat ekmek tüketiminin azaltılarak spor aktivitelerinin artırılması uygun bir seçim olabilir. Böylelikle hem gerekli olan karbonhidrat alımı sağlanırken hem de zayıflamanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda ekmek yerine bazı öğünlerde karbonhidrat ihtiyacınızı bulgur pilavı ile de karşılayabilirsiniz.

4

Yanıt Yok

Cevap Yazın