diyet

Zayıflamak İçin Yapılan Hatalar Nelerdir?

Zaman içinde alınan fazla kiloların verilmesi ise alınması kadar kolay olmayabiliyor. Kilo alımları sonrasında kişilerin sadece sağlıkları değil aynı zamanda psikolojileri de bozulmaktadır. Sosyal yaşamdan uzaklaşmak, giydiklerini kendisine yakıştıramamak gibi birçok sorunu da beraberinde sunan kilonun verilmesi aşamasında ise bazı hatalar yapılmaktadır. Psikolojik olarak istenen kiloya hızla inmek adına sağlıksız tercihlere yer açılarak aynı zamanda bedensel olarak da kötü bir durum ile karşılaşılabilmektedir.

diyet

Şok Diyetlerin Zararları

Zayıflamak için yapılan en önemli hata şok diyetlerdir. Kısa bir süre içinde istenen kilonun verilmesini sağlayan bu diyet programları sağlığınıza önemli bir eksi sunar. Kilonun vücuttaki yağdan değil de kastan gitmesine sebep olan şok diyetler sonrasında bedeniniz güçsüzleşir ve bağışıklık sisteminiz düşer. Aynı zamanda şok diyet sırasından hareket etmenin son derece zor olması ise spor aktivitesine yer açılmasına sebep olur. Bu ise cildinizde sıkılaşma olmadan kilonun verilmesine neden olurken deride sarkmalar da yaşanabilir.

Diyette Öğün Atlama

Şok diyet uygulamalarına yer vermeyerek sağlıklı bir diyet uygulamasına hekim kontrolünde yer açanlarda ise yapılan en büyük hata ara öğün ya da öğünlerin atlanmasıdır. Diyet uygulamanızda acıkmadığınız ya da o anda canınız istemediği için öğünü ya da ara öğünü atlamanız sonraki öğünde daha çok acıkmanıza ve yediğiniz yemeğin yetmemesine sebep olarak diyete zarar verir.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın