Değişik Talepleri Karşılayabilecek Sıva Filesi Çeşitleri İçin Doğru Yerdesiniz

Değişik Talepleri Karşılayabilecek Sıva Filesi Çeşitleri İçin Doğru Yerdesiniz

Asıl adı fiberglas ağ olan file malzemenin yaygın adları mantolama filesi, sıva filesi ve alçı sıva filesi şeklindedir. İnşaat sonrasında yapı malzemesi üzerine uygulanan sıva, duvar sağlamlığını artırır ve iç malzemenin yıpratıcı etkilerden korunmasını sağlar. Yalıtım malzemesi uygulanan duvar ve dış cephelerde, dayanıklı malzemeleri sert yüzeye tutuşturan harçlar kullanılır. Bu harçlar, filelerle desteklenir. Malzeme, yapı sağlamlığını ilgilendiren alanlarda öne çıkar. Çatlayan filelerin tadilatı için de file kullanılır.Sıva karışımının duvar yüzeyine tutunabilme oranı, harcın kıvamıyla ilişkilidir. Farklı yoğunlukta hazırlanan karışımlar, file aracılığıyla yüzeyde sabit tutulur. Fiber cam elyaf malzemeyle üretilmiş fileler, uygun oldukları yüzeyin genişliğine göre farklı seçenekler sunar. Yüksek pH değerine sahip alkali maddeler karşısında duvar sağlamlığını artırmak, doğru file çeşitleriyle mümkündür.

Sıva Filesi Çeşitleri Nelerdir?

Fiberglas fileler sıva yapılan duvarlarda ve dış cephe mantolamalarında kullanılabilir. Farklı işlemler için çeşitli seçenekler uygundur. İnce tel formundaki camdan üretilen cam elyaf fileler mantolama ve sıvaya elverişlidir. PVC yapılı fileler çoğunlukla sıva işlemlerinde kullanılır. Cam elyaflar yüksek tutuş ve dayanıklılık gücüne sahiptir.Ağır yüzey malzemelerinin binaya sabitlenmesini gerektiren mantolama işlerinde önceliklidir. PVC fileleri sıva için idealdir. Ürünler boyutlarına göre metrekare gramaj (gr/m2) birimi üzerinden sınıflandırılır. Metrekare gramaj, filenin kapladığı alanın ağırlığını ifade eder. Yaygın ölçüler 50, 55, 70, 75, 90, 160 gr/m2 şeklindedir.

Sıva Filesi Fiyatları Ne Kadardır?

Cam elyaf file fiyatları ürünün ağırlığı, uzunluğu, file sıklığı, direnç ve esneklik oranıyla paraleldir. Sıva işlemlerine uygun seçenekler ve mantolama işlemlerinde kullanılan seçenekler arasında fiyat farklılığı bulunabilir. File ağırlığı, sarılı haldeki rulonun kilogram cinsinden ölçümüyle belirlenir. Esneklik ve sertlik düzeyi, ürünün harcı tutma ve sağlam kalabilme oranını gösterir.Özkütlesi ağır materyalleri tutarken yırtılmayacak ve uzun süre sağlamlığını koruyabilecek fileler görece maliyetli olabilir. Sıva kalitesi, file sağlamlığına bağlıdır. Kaliteli yapı malzemesi tercih etmek, can güvenliği açısından önem taşır. Farklı standartlardaki cam elyaf modellerini değerlendirmek istiyorsanız https://www.ulubas.net/siva-fileleri-UK660111  sayfasını inceleyebilirsiniz.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın