Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Sahibi olduğunuz evinizi dekore etmek istediğinizde, az metrekareye sahip olduğunda burada çok zorlanacağınız bir gerçektir. Fakat bu tip evlerde yapabileceğini en iyi dekorasyon fikirleri de muhakkak bulunur. En iyi fikirlerle birlikte, kendi zevkinize göre harmanlayıp salon ve mutfakta yapacağınız uygulama ile geniş bir alana sahip olabilirsiniz.

Salon ve mutfağın aynı alanda olmasını sağlayarak geniş bir salona sahip olabilirsiniz. Eğer mutfağı Amerikan mutfak yapabilirseniz, bu çok daha uygun seçim olabilir ve bu işlem sayesinde birkaç metrekarelik bir geniş alana sahip olabilirsiniz. Böylelikle düşük bütçe ile yapacağınız en iyi genişletme işlemlerinden biri bu olacaktır.

Dar Evlere Uygun Mobilya Takımı Hangisidir?

Eğer evinizin salonları darsa ve bu anlamda çok daha uygun mobilya seçim yapmak istiyorsanız, geniş evlerde kullanılan heybetli mobilya takımı yerine çok daha uygun şekilde köşe takımı tercih edebilirsiniz. Köşe takımıyla beraber fazla geniş olmayacak şekilde duvara sıfır yerleştirebilir ve isterseniz orta alanın daha geniş durmasını da sağlamış olabilirsiniz.

Basık bir görüntüyü ortadan kaldırmak adına yapacağınız köşe takımı seçimleriyle beraber istediğiniz gibi şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fazla geniş olmayacak şekilde, sıfır yerleştirilebilir olan duvara yaslayacağınız bu köşe takımlarıyla beraber şık bir ortamı da salona yerleştirerek tamamlayabilirsiniz.

Eşya seçimlerinde eviniz için az eşya ya da ihtiyaca göre eşya seçimini önemseyin. Fazla eşyalardan kurtularak, dar alanların daha da geniş olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca eşyalarınızı alırken her zaman fonksiyonel anlamda yüksek ve kullanışlı olan modelleri seçin. Akıllı sehpalar, masa olduğu gibi istediğiniz zaman sadece sehpa olabilir niteliktedir. Bu tip sehpaları birçok amaçla kullanabilirsiniz ve hiç de yer kaplamayacak olurlar.

Renk Seçimine Dikkat!

Küçük evlerin dekoru konusunda renklere dikkat edin. Ne kadar açık renk seçerseniz, evlerinizin da buna göre çok daha geniş olduğunu hisseder ve alanları genişletmiş olursunuz. Gözlere hile uygulamak istediğinizde bu tip durumlarda açık renkli seçimler yapmanız önerilir.

Salonlar ya da küçük odalarda çeşitli aynalar kullanabilirsiniz. Geniş bir alana sahip olduğunuzun hissini yaratmak için aynaları tercih ederek en iyi şekilde dekoratif kullanım sağlarsınız. Bu sayede küçük evlerde yapılabilir en iyi hileyi de salonlarda, aynalar ile gerçekleştirirsiniz.

Son olarak halı seçimi de yine evi en iyi gösteren eşyalardan biridir. Eğer iyi bir imaj yaratmak için halı seçimi yapmak istiyorsanız, desenleriyle ve rengiyle doğru renk tonu olarak açık tonları, sade modelleri tercih edebilirsiniz. Koltuklara uygun modellerde seçimler yaparsanız, evinizi geniş gösterebilirsiniz.

15

Yanıt Yok

Cevap Yazın