mutfak dekoru

Mutfakta Kullanılacak Yemek Masası Nasıl Seçilebilir?

Mutfaklarda keyifli bir şekilde yemek yenmesine imkan tanıyan yemek masaları şimdilerde mutfağın dekorasyonu ya da büyüklüğü gibi birçok farklı seçenek incelenerek bunlar arasından seçim yapılmalıdır. Aksi halde alınacak olan yemek masası ne yazık ki istenildiği gibi kullanılamayacaktır.

Mutfağın Dekorasyonuna Göre Yemek Masası

Mutfak için yemek masası seçileceği zaman önemli olan şeylerin başında mutfağın kendine özgü havasını korumak geliyor. Mutfağı için ne tarz bir masa seçmesi gerektiğini bilemeyenler, bunun için ahşap masa modelleri arasından seçimlerini rahatlıkla yapabilirler. Çünkü böylesi malzemeler asla modasını kaybetmeyecek ve istenilen şıklığın ortaya koyulmasına yardımcı olacaktır.

mutfak dekorasyon fikirleri

mutfak dekorasyon fikirleri

Genel olarak beyaz renkli masalar ve sandalyeler her renkteki dekorasyon ile başarılı bir şekilde uyum sağlayacaktır. Klasik tarzdaki ağaçlardan hazırlanan masalarda renk seçimi yapılırken zıtlıklar kullanılmalıdır. Koyu renge sahip olan mutfak dolaplarının yanında açık renk, açık renkli mutfak dolapları içinse koyu renkli yemek masaları seçilmelidir.

Mutfağın Şekline Göre Yemek Masası

Mutfağa kullanışlı şekilde yemek masası yerleştirmek adına mutfak tezgahı ile masanın arasında mutlaka en az 40 ila 50 cm boşluk olması gerekir. Aksi durumda masa işlevselliğini kaybedecek ve insanların mutfakta hareket etmesini engelleyecektir.

mutfak dekoru

mutfak dekoru

Dikdörtgen tarzdaki mutfaklar için yine aynı tarzda yani dikdörtgen bir masa seçilmelidir. Kare tarzı masa alanı daraltacaktır. Ancak illa ki kare tarzda masa seçilecekse bu ancak iki ya da üç kişilik masalar arasından tercih yapılabilir. Kare mutfaklarda ise kare ya da dikdörtgen masalar seçilebilecektir.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın