siyah nokta

Yoğurt Ve Limon Suyu İle Siyah Noktalara Elveda

Siyah nokta bir çok kişinin en büyük sorunlarından bir tanesi. Özellikle de yağlı ciltli kişilerde yoğun olarak bulunan siyah noktalar ciltte kirli ve hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet verir. Peki bu kötü durumdan nasıl kurtulabilirsiniz. İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için siyah noktalarınızda doğal yollarla kurtulabileceğiniz bir kür tarifi vereceğiz. Siz de mutlaka denemelisiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Kolay Maske İle Siyah Noktalara Son

Her evde bulunabilen, kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir maske ile siz de siyah noktalardan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?  Sadece yoğurt ve limon suyunu kullanarak. Yapmanız gereken şey bir kase yoğurda bir limon suyunu eklemek ve iyice karıştırmak. Daha sonra gözlerinize gelemediğine emin olarak yüzünüzün her yerine bu karışımı iyi bir şekilde yayın. Sonra beklemeye bırakın.

siyah nokta

siyah nokta

Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su ile durulayın. Limon cildin temizlenmesine büyük katkı sağlar. Sicilce ve siyah noktaları kurutur. Yoğurt ise cildi besler. Nemlenmesini ve yağ miktarının dengelenmesine yardımcı olur. Haftada bir defa siz de bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın