sivilce

Sivilce Ve Lekeleri Nasıl Yok Olur?

Sivilce kimsenin sevmediği  ve karşılaşmak istemediği şeylerden biridir. Yüzde daha sık görülen sivilce lekeleri nasıl yok olur? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için sivilceleri yok etmenin bazı yollarından söz edeceğiz.

sivilce

sivilce

Sivilceden Kurtulun

İlk olarak size önerimiz bitkisel olacak. Çay ağacı yağı sivilceleri daha hızlı kurutuyor. Düzenli kullanım neticesinde sivilcelerden kurtulma şansınız çok yüksek. Bir pamuğa biraz damaltın ve sivilceye sürün. Zamanla yok oluşumunu sağlayacaktır. Soğan suyu da sivilceye engel olur. Soğan içinde enzimler sivilceye engel oluyor. Pamuğa suyunu sürün ve yüze sürün. 10 dakika sonra yıkayın.

sivilce lekesi

sivilce lekesi

Pişik kremi de bir diğer önerimiz olacak. Bu krem kızarık ve kabarıkları hemen iyileştirir. Haftada bir kere cilde uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Cilt beyazlatma amacı ile de haftada bir kere kullanılabilir. Ayrıca eczanelerde satılan yüzünüze sürdükten sonra soyarak kullanabileceğiniz antibiyotik etkili kremler de etkili sonuçlar verebiliyor. Siz de sivilcelerden tam anlamı ile kurtulmak ister iseniz bir cildiye uzmanına danıştan sonra bu kremlerden temin edebilirsiniz. Bu sayede zamanla sivilcesiz bir yüze sahip olabilirsiniz.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın