doğayla iç içe olmak

Vücudunuzda Biriken Statik Elektriği Atmanın Yolları

Kapıyı açmak üzereyken, biri ile tokalaşırken, yünlü kıyafetlerinizi çıkarırken duyduğunuz o çıt sesi ve arkasından gelen elektrik çarpılma hissi tamamen vücudunuzda biriken statik elektrikten kaynaklanıyor. Elektronik aletlerle samimi olmanın en olumsuz boyutlarından birisi statik elektrik. Oldukça can sıkıcı boyutlara ulaşabilen bu elektriklenmeyi vücudumuzdan atmak için birkaç nokta dikkat etmemiz yeterli olacaktır.

doğayla iç içe olmak

doğayla iç içe olmak

Statik Elektriği Atmanın Yolları

Yıllardır en çok duyduğumuz yöntemlerden birisi çıplak ayakla toprağa basmak bu yöntemlerin başında geliyor.

Tabanı lastik olan ayakkabılar giymek statik elektriği atmanıza yardımcı olacaktır.

Su elektriği nötrleştireceği için duş almak da vücudunuzdaki statik elektriği atmanızda oldukça faydalı olacaktır.

Sadece elektronik aletlerle olan yakınlığınızdan dolayı değil ayrıca stresten dolayı da statik elektrik yüklenebilmeniz mümkün. Bu sebeple stresli ortamlardan olabildiğince uzak duymaya çalışın. Uzaklaşamasanız bile bu stresinizi üzerinizden atmanın yollarını bulmanızda fayda var.

toprağı ellemek

toprağı ellemek

Elektrikli cihazlardan uzaklaşarak da statik elektrikten kurtulmanız mümkün. Bu yöntem günümüzde pek uygulanabilecek bir yöntem olmasa da elektronik aletler ile geçireceğiniz zamanı kısaltmanız en doğrusu olacaktır.

Anti-statik ürünler olarak satılan bazı el ve ayak bileklikleri mevcut. Bu bileklikler ile de statik elektriğinizi vücudunuzdan atmanız mümkün.

Meditasyon yaparak da vücut enerjinizi düzenleyebilir ve statik elektriği vücudunuzdan kolayca dışarı atabilirsiniz.

Su kaynaklarının yaydığı doğal negatif iyonlardan esinlenilerek üretilen negatif iyonlu klimalar saç kurutma makineleri ve saç şekillendiricileri sayesinde de statik elektriğinizi atmanız mümkün. Yalnız şelale, dere, ırmak gibi su kaynakların yanında geçireceğiniz vakit ve oradan alacağınız doğal negatif iyon yapay olanlarına oranla her zaman daha iyi bir tercih olacaktır.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın