makyaj

Doğal Görünüm Sağlayan Makyaj Önerileri

Cildinizin rengini kapatacak yoğunlukta fondöten kullandığınız zaman abartılı bir görünüm elde edersiniz. Doğal bir ten rengi görünümünü vermek için makyaj süngerinizi ıslatın ve fondöteni ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Süngeri kullanırken, yüzünüzün merkez kısmından başlayın ve dış kısmına doğru uygulamayı sürdürün.

doğal makyaj

doğal makyaj

Boyun kısmınızı kesinlikle unutmayın. Yüzünüzde, parmaklarınızı hafifçe gezdirin. Parmaklarınızı gezdirdiğiniz zaman aşırı olan fondötenin gitmesini de sağlarsınız. Son işlem ise T bölgesine cildinize uygun bir pudra yaymaktır. T bölgesine pudra sürdüğünüz zaman elmacıklarınıza doğal bir görünüm katarsınız.

Doğal Görünümlü Makyaj için İpuçları

Kirpik kıvırma işlemi öncesinde makyaja başlamalısınız. Açık tenliyseniz, kirpik diplerinize kahverengi göz kalemi sürün. Koyu bir tene sahipseniz, siyah göz kalemiyle gözlerinizi daha belirgin hale getirin. Göz kaleminizi uyguladıktan sonra sünger yardımı ile hafifçe dağıtın. Maskara uygulamasını ise iki kat yapmaya çalışın. Dikkat etmeniz gereken ise ilk katı uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve daha sonra ikinci katı sürün.

makyaj

makyaj

Dudaklarınız için uygun bir nemlendirici kullanın. Nemlendiriciyi uygularken, dudaklarınıza masaj da uygulayın. Masaj sonrasında ise dudaklarınıza uygun bir ruj sürün. Dudaklarınıza fazla ruj sürmeyin ve taşan kısımlarını ise düzeltin. Fazlalık varsa peçete yardımı ile alabilirsiniz. Dudağınızın orta kısmına ise parlatıcı sürerseniz, doğal bir dolgun görünüme kavuşur. Parlatıcı sürerken tüm dudağınıza uygulamaktan kaçının.

18

Yanıt Yok

Cevap Yazın