Siyah Noktalardan Kurtulmanın 4 Yolu

Siyah Noktalardan Kurtulmanın 4 Yolu

Siyah noktalar özellikle yağlı ve karma cilde sahip olan kişilerde daha yoğun olarak gözlemlenir. Siyah noktalardan kurtulmanın 4 farklı yolunu sizin için araştırdık. Arzu ettiğiniz herhangi bir bitkisel uygulamayı tercih ederek cildinize uygulayabilirsiniz.

  1. Aloe Vera Jeli

Aloe vera jeli cilt için mucizevi etkilere sahiptir. Jeli aktarlardan satın alabileceğiniz gibi evde de besleyeceğiniz aloe vera bitkisinden temin edebilirsiniz. Bitki yaprağını kırdığınızda bu jel hemen çıkar. Jeli yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Haftada iki kez yaparak hem siyah noktalardan hem yüzünüzde bulunan lekelerden kurtulabilirsiniz.

  1. Su ile Seyreltilen Elma Sirkesi

Su ile seyrelteceğiniz elma sirkesini siyah noktalarınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi cildinize bulunan kiri ve siyah noktaları temizlerken aynı zamanda tonik etkisi ile gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlayabilirsiniz.

  1. Limon ve Bal Karışımı

Anti bakteriyel özelliğe sahip olan bal ve asidik etkiye sahip olan limon karışımından elde edilecek olan karışım hem siyah noktalardan kurtulmanızı sağlarken hem de cildinizi nemlendirecektir. Bal ve limon karışımını yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Sonrasında durulayın.

  1. Yeşil Çay Uygulayın

Antioksidan içeriğe sahip olan yeşil çay cildinizde yağ dengesinin oluşmasını da sağlayacaktır. Siyah noktaları için faydalı olan yeşil çayı pamuk yardımı ile de yüzünüze uygulayabilirsiniz.10 dakika kadar bekletip durulamanız yeterlidir.

19

Yanıt Yok

Cevap Yazın