selülit giderme

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Genel olarak kadınların en fazla sorun yaşadıkları konuların başında selülit gelmekte. Öyle ki kilolu olmayan kadınlar bile bacak bölgesinde kendini gösteren portakal kabuğu görünümünden şikayetçi oluyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar önüne geçemediklerini düşündükleri bu görüntüden kurtulmaları ise aslında hiç olmadığı kadar kolay.

selülit giderme

Yeşil Çay Kullanımı

Bilindiği üzere selülit oluşumunun en büyük nedenleri arasında kan dolaşımı bozukluğu gelmekte. Dolayısıyla öncelikli olarak düzenli bir şekilde yeşil çay tüketilmeye özen gösterilmelidir. Bununla beraber koyu yeşil renkli sebzeler de yine tüketilmesi gereken şeyler içerisinde yer almakta.

Yeterli Oranda Su Tüketimi

Vücudun yağlarını etkili bir şekilde atılması adına yeterli oranda su tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Birçok kişi su yerine meyve suları ya da kahve, çay gibi şeyler tüketmeyi terci ediyor olsa da mümkün olduğu kadar su tüketimine özen gösterilmelidir. İçilmeye başlayacak olan su ile beraber ise vücut form tutarken aynı zamanda selülit görünümü de başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olacaktır.

Şekerli Besinlerden Uzak Durun

Şeker yalnızca selülite neden olmuyor, aynı zamanda sağlığa oldukça ciddi zararları bulunuyor. İşlenmiş şeker kullanmak yerine günlük beslenmede tercih edilecek olan meyveler ve sebzeler ile vücudun şeker ihtiyacı oldukça etkili şekilde yerine getirmiş olacaktır. Ekstradan kullanılacak olan şeker ile beraber bir yandan kilo artışı kendini gösterirken diğer bir yandan ise kilo alımı sorunu kendini göstermiş olacaktır.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın