Sanal Gerçeklik Oyunları Nelerdir

Sanal Gerçeklik Oyunları Nelerdir?

Bilgisayar oyunları o kadar uzun süredir hayatımızdaki onlar olmadan önceki dönemi hatırlamakta zorlanıyoruz. Her geçen yılda bu oyunlar yepyeni özelliklere sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Son dönemde sanal gerçeklik ya da VR olarak isimlendirilen teknolojiyi barındıran oyunlar son derece popüler durumda.

Sanal gerçeklik, teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanarak oluşturulan kurgular sayesinde gerçek ve sanal dünyanın bir araya gelmesi durumudur. Oyunlarda bu teknoloji kullanıldığında insanlar oyundaki karakteri kontrol eden bir kişi olmaktan çıkıp bizzat kendileri bir karakteri oynarlar. Sanal gerçeklik oyunları olarak tanımlanan bu oyunlar çok daha fazla etkileyici olduğundan milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. 2021 senesinin en çok tercih edilen VR oyunları karşınızda.

Sanal Gerçeklik Oyunları Nelerdir

SUPERHOT VR

Bir yandan kargaşanın bir yandan da stratejinin etkisini gösterdiği bir ortamda geçen SUPERHOT VR sektörün en çok tercih edilen oyunlarından bir tanesi. Oyunda zaman yalnızca siz ilerlediğiniz takdirde geçiyor. Oyunda sıklıkla ateş edip, düşmanlarınızı kesip, mermi yağmurlarından kurtulmaya çalışıyorsunuz. Son derece heyecanlı bir oyun olduğunu söylememize dahi gerek yok.

Space Pirate Trainer

Uzay dünyasına hayranlığınız varsa Space Pirate Trainer sizin için en iyi sanal gerçeklik oyunları arasında yer alacaktır. Bir uzay kovboyu olarak bulunduğunuz oyunda özel ekipmanlar ile birlikte muhteşem bir savaşa katılacaksınız. Üzerine gelen lazer silahlardan kurtulmak için bazen zıplamanız gerekebilir. Bolca harekete hazır olun.

Blade and Sorcery

Farklı arenalarda bilgisayar tarafından kontrol edilen karakterler ile savaştığınız bir oyuna sıra geldi. Düşmanınızı karnından bıçaklayabileceğiniz, tekrar o bıçağı geri çekme hissini yaşayacağınız ve bu atlayıp zıplamanıza sebep olabilecek Blade and Sorcery son dönemin en çok tercih edilen oyunlarından bir tanesi. Ciddi seviyede şiddet içerdiğini söylememiz gerekli.

Crawling of The Dead

Dungeon crawler tabirini oyun dünyasına sokan Crawling of The Dead sanal gerçeklik oyunları arasında çok önemli bir yere sahip. Atmosferi oldukça karanlık olan bu harika oyunda birçok farklı düşman ile karşılaşacak ve çeşitli sırlar öğreneceksiniz. Tam anlamıyla bir gerilim istiyorsanız Crawling of The Dead tam size göre.

Tower Tag

VR oyun dünyası için önereceğimiz son oyun ise Tower Tag. Açık alanda oynana Sanal gerçeklik oyunları arasında bulunan bu harika oyun nişancılık üzerine kurulmuş. Sahip olunan silahlara göre oynanış tarzları değişen oyun oldukça heyecanlı bir yağıya sahip. Oyunda çok sayıda kule bulunurken bu kuleler nişancılar için de harika birer pusu noktası olacak.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın