kulaklık

Yenilikçi Teknolojinin Son Versiyonu Dash Kulaklıklar

Müzik insana sanat, ilham, enerji, motivasyon ve daha fazlasını ifade eden birçok şeydir ve elbette hareketi kısıtlayan kablolar olmasa… İyi haber, kabloların hayatımızdan çıkıyor olması olabilir. Dash kulaklıklar, yalnızca kullanıcıların herhangi bir dağınık tel veya ağır ekipman olmadan müzik dinlemelerine izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda bunu yaparken egzersizleri izlemelerine izin veren kablosuz kulaklıklardır.

Dash kulaklık

Dash kulaklık

Dash Kulaklık Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

Dash kulaklıklarını tamamen kablosuz hale getirmenin anahtarları, her bir kulak içi kulaklıkta bulunan mikrobilgisayarlar ve biyolojik sensörlerdir. Bluetooth teknolojisini kullanarak sol ve sağ kulaklıkların birbirleriyle iletişim kurması ve mobil cihazlara bağlanması bekleniyor. Dash, saniyede 50’den fazla kez kulaklarınıza düşük yoğunluklu kırmızı ve kızıl ötesi ışık yayarak, kullanıcının kalp atış hızı, oksijen doygunluk seviyesi ve vücut ısısını yakalamak için iki ayrı LED kullanıyor. Kulaklıklara takılan stereo accelerometer sensörleri, hızı ve mesafeyi izlemek için kullanılan bilgileri yakalıyor.

kulaklık

kulaklık

Müzikten söz etmek gerekirse; kulaklıklar, telefonlara, tabletlere ve diğer cihazlara depolanmış maksimum 4 GB (veya yaklaşık 1.000 şarkı) müzik depolayabilir ve parçaları çalabilir. Onların ses geçişi teknolojisi kullanıcını en azından belirsiz bir şekilde araba korna sesi ve bir bisikletçi zili gibi sesleri algılayarak, müziğin tadını çıkarmalarını sağlıyor.

Dash kulaklıklar tamamen kablosuz olmasının yanı sıra kapanmış veya kulaklıklar olmadan da çalışıyor. İşitme cihazı kalıpları kullanılarak tasarlanan kulaklıklar, ürünle birlikte verilen farklı boyutlu silikon kılıflar sayesinde bir kullanıcının kulağı için ergonomik hazırlanmış. Doğru, kulaklıklar 9metre suya dalış imkânı dahi veriyor. Kulaklıklar genellikle bir akıllı telefona bağlı olmadan kullanılabilir, ancak bir akıllı telefon yardımıyla daha fazlasını yapabilirsiniz.

13

Yanıt Yok

Cevap Yazın