Pratik Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçeler evlerin özellikle bahar ve yaz aylarında en çok kullanılan ve yeşilliği ile de pozitif enerji sunan alanlardır. Bu alanların daha güzel olması ve verimli şekilde bu alanları değerlendirebilmek için bazı yenilemeler yapılabilir. Bahçeniz küçük bir alan olsa dahi bu alanda az bir alan yaratarak oturma alanı yaratmanız oldukça önemlidir. Bunun için hem pratik hem de ekonomik olan fikirlerden yararlanabilirsiniz.

bahçe dekorasyonu

bahçe dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonunda Ekonomik ve Pratik Çözümler

Bahçe dekorasyonu içinde oturma alanı yaratman için bazen iki kütük ve uzun bir tahta yeterli olabiliyor. Eğer kütük bulamam derseniz aynı ebatta olan 4 eski lastiği boyayabilir ve iki iki yerleştirerek üstüne uygun boyda bir tahta ve benzeri bir şey koyarak da oturma alanı oluşturmanız mümkün. Ağaç olmayan bahçelerde hamak keyfini yaşamak için İki uzun kazık yeterli olabilir. Bu iki kazığı yere karşılıklı olarak yerleştirerek hamak kurmanız mümkün. Hamağın yanına bahçe şemsiyesi ve küçük bir masa sandalye takımı ile şık bir alan yaratabilirsiniz.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Bahçenin sadece oturma değil aynı zamanda çiçeklere de ihtiyacı vardır. Bahçeye çiçek ekiminde farklı çiçeklere yer verecekseniz. Birbirlerini kapatmaması için her birinin ne zaman açacağına ve ne kadar uzayacağı ile ilgili bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca yayılma göstererek çiçekleri ayrı bir alanda değerlendirmeniz de yararlı olacaktır.

3

Yanıt Yok

Cevap Yazın