Ön Yıkama Üniteleri

Ön Yıkama Üniteleri

Ön yıkama üniteleri, plastik ürünlerin geri dönüşüme kazandırılması noktasında kullanılan önemli makinelerden birisidir. Atık madde olarak toplanan pet şişelerin başarılı bir şekilde geri dönüşüm evresinden sonra kullanıma kazandırılabilmesi için birçok aşama vardır. Bu geri dönüşüm aşamaları farklı makineler ile gerçekleştirilir. Bu makinelerden birisi de ön yıkama üniteleridir.

Geri dönüşüm sürecinin önemli birimlerinden birisi olan ön yıkama üniteleri, geri dönüşüm sürecinin başarılı şekilde ilerlemesini sağlar. Böylece plastik malzemeli şişe ve ambalajlar sistematik bir sırayla işlemden geçirilerek geri dönüşüme kazandırılır.

Ön Yıkama Üniteleri Ne İşe Yarar?

Ön yıkama üniteleri, geri dönüşümü yapılacak olan plastik şişe ve ambalajların üst yüzeyinde bulunan kum, toprak ve kir gibi istenmeyen unsurların temizlenmesini sağlayan sistemlerdir. Bu ünitelerde yıkanan plastik maddelerin dışı temiz ve parlak bir görünüm alır. Atık malzemenin ön yıkama ünitelerinde yıkanması, bu malzemelerin kaliteli, çapaklı ve temiz bir görünüm almasını sağlar. Motor gücü 15 kW olan bu yıkama ünitelerinin tamburu ve motoru oldukça güçlüdür.

Ön Yıkama Üniteleri

Yıkama ünitelerinden çıkan atık malzemelerin dış yüzeyi ne kadar çapaklı olur ise diğer geri dönüşüm makinelerinde yapılan işlemler de o kadar kaliteli ve başarılı olacaktır. Kısacası; ön yıkama üniteleri çöp olarak nitelendirilen plastik atıkların tüm pisliklerden arındırılmasını ve hijyenik şekilde diğer geri dönüşüm sistemlerine hazır hale getirilmesini sağlar.

Ön Yıkama Ünitelerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ön yıkama üniteleri, pet geri dönüşüm hatta için önemli bir sistem bölümüdür. Atı plastik maddeler bu ünitelerde yıkanır, temizlenir ve steril hale getirilerek çapaklı yüzeye sahip hale getirilir. Ön yıkama ünitelerinde 15 kW gücündeki motoru içindeki tambur oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Ana gövdesi karbon içeriklidir. Su alan ve suyu süzen olmak üzere iki ana bölümden oluşur.

Ara bölümünde bir musluk vardır. Ön yıkama ünitesinin bir kısmında atıklar yıkanır ve bu bölüm su alan bölümdür. Diğer kısmında ise yıkama ünitesinin içindeki su ve diğer pislikler tamamen süzülür. Ön yıkama üniteleri hakkında daha detaylı ve profesyonel bilgi almak için https://www.inanplastics.com/on-yikama-unitesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın