erkekleri tanımak

Erkekleri Tanımanın Yolları

Toplum içinde erkeklerle alakalı çok şey söyleniyor. Erkekler yıllardır kadınlar tarafından çeşitli sözlerle ve özelliklerle açıklanmaya çalışılıyor. Belirli belirsiz kalıplara sokuluyor. Ağzı olan konuşuyor misali her erkek için genel söylemler ifade ediliyor. Peki bunlar ne derece doğru? Erkekler aslında kim? Erkekleri tanımanın en basit yolu ya da yolları nelerdir?

erkekleri tanımak

erkekleri tanımak

Erkeklerin Bilinmeyen Yönleri

Erkekleri anlamak kadınlara göre daha kolay olan bir şeydir. Belirli başlı konularda erkekler kendilerini ifşa eder. Üstelik çok basit konulardır bunlar. Mesela bir soru ile başlarsak erkekleri tanımlamaya ilk olarak şu soru sorulabilir: erkekler kadınlarda ilk neye dikkat eder? Erkeklerin büyük bir bölümü bir kadın ile karşılaştığında doğrudan yüz hatlarını incelemeye alıyor. Ana öncelik budur. Yüz içinde özellikle gözlere ve daha sonrasında da dişlere dikkat ediyorlar.

erkekler

erkekler

Pek çok kadın erkeklerin evlilikten korktuğunu ve evlenmek istemediğini düşünür. Bu yanlıştır. Aslında erkekler kadınlardan daha çok takıntılıdır evlenmeye. Fakat maddi yüklerden dolayı biraz çekinebiliyorlar. Sırada dedikodu var. Dedikodu kadınlarla bütünleşmiş bir şey olarak görülür ve erkeklerin hiç dedikodu yapmadığı sanılır. Zaten erkeklerde sadece ekonomi, futbol ve siyaset konuşuyor değil mi? Tabii ki de değil. Erkekler uzmanların belirlemesine göre kadınlardan daha çok dedikodu yapıyor. Ama kadınlar gibi asla özellerini açmıyorlar. Yemek yemeyi seven ve kilo olarak da şişman kategorisine giren erkeklerin daha mutlu olduğu saptandı. Erkekler kilo konusunda daha rahat. Evlilikten sonra baya seriyorlar hatta. Çünkü kadınlar gibi terk edilme korkusu yaşamıyorlar. Bu yüzden de daha mutlu oluyorlar.

17

Yanıt Yok

Cevap Yazın