mikrodalgayı limonla temizleme

Mikrodalga Nasıl Temizlenir?

Gün içerisinde zaman kaybetmek istemeyen birçok kişi yemek ısıtmak için de yapmak için de mikrodalga fırınları kullanıyor. Özellikle çalışma hayatının vermiş olduğu yorgunlukla birlikte, yemek hazırlarken pratik unsurları tercih eden kişiler için mikrodalga benzersiz bir kurtarıcı. Ancak temizliği sanıldığı kadar kolay olmuyor. Her gün kullanılan mikrodalga fırını her gün temizlemek elbette eziyet olacaktır. Ancak bu süreçte yerleşen yemek kalıntılarından kurtulmanın da kolay bir yolu olmalı!

mikrodalgayı limonla temizleme

mikrodalgayı limonla temizleme

Mikrodalga temizliğinde ilk önerimiz küçük bir kasenin içerisine, 9 dilime ayırdığınız limonu koymanız ve üzerine de taşmayacak şekilde su eklemeniz. Bunu mikrodalganın içine yerleştirin ve kaynayana kadar ısıtın. Kaynadıktan sonra fırını kapatabilirsiniz. Ancak içindeki yemek kalıntılarının yumuşaması için kaseyi beş dakika daha bekletin. Sonrasında nemli bir bez yardımıyla fırını silebilirsiniz.

mikrodalga fırın

mikrodalga fırın

Sirkeli Su ile Mikrodalga Fırın Temizliği

Aynı adımları limon dilimleri yerine bir yemek kaşığı sirke kullanarak da yapabilirsiniz. Sirke aynı zamanda iyi bir koku giderici olduğu için fırının içinde bulunan yemek kokularından da kurtulma şansı verecektir. Birçok temizlik ürününden çok daha başarılı etki gösterdiği için ev hanımlarının vazgeçilmezi haline gelen sirke, sadece mikrodalga fırının temizliğinde değil, diğer birçok eşyanın temizliğinde de kullanılıyor.

fırın temizliği

fırın temizliği

Özellikle ahşapların parlaklık kazanmasına yardımcı olduğu bilindiği için yer temizleme suyunu eklendiği de gözden kaçmıyor. Tabi kokusuyla başa çıkabilmek için kullanım miktarına da dikkat edilmesi gerek.

15

Yanıt Yok

Cevap Yazın