mutlu evlilik

Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir?

Karşı cinsten iki kişinin belli haklar ve yükümlülükler neticesinde aile kurmasıdır, evlilik. Zaman içerisinde duygusal bağların yanı sıra çekim gücünün de gitmesi neticesinde evlilikler de sorunlar oluşmaya başlar. Evlilik her ne kadar birliktelik olsa da kişilerin bireysel zaman geçirecekleri vakitleri de olmalı. Kişiler kendileri mutlu ise karşısındakini de mutlu eder.

mutlu evlilik

mutlu evlilik

Mutlu Evliliğin Püf Noktaları

Bireysel özgürlükler kısıtlanmamalı ve karşılıklı saygı içinde olunmalı. Aşk ile beraber dostluk, arkadaşlıkta kurulmalı. Birbirlerini dinleyen çiftlerin daha mutlu oldukları bilinir. Kaliteli zaman geçirmek ise evliliğin ilk kuralıdır. Minnet duyguları ise çiftin birbirlerine ifade etmeleri gereken bir özveridir.

Suçlamak ya da devamlı şikayet etmek yerine dinlemeyi seçmeli ve eşinizi de anlamalısınız. Uzlaşmacı tavırlar içinde yer alırsanız eşiniz ile daha mutlu olursunuz.

mutlu ilişki

mutlu ilişki

Tartışma esnasında ise çözüm üretmeli ve devamlı karşınızdakini kızdıracak sözlerden kaçınmalısınız. Hataları biriktirmek yerine o an çözün.

İlişkinizde geçmişe bakmamalı ve devamlı ileriye odaklanmalısınız. Hatanız var ise kabul etmeyi de bilmelisiniz. Yapıcı, olumlu davranışlar sergilerseniz tartışmanın kısa sürede ortadan kalktığını görürsünüz. Çevrenizdeki evliliklerle asla kendi evliliğinizi kıyaslamayın. Üstünlük savaşı yerine birbirinizi anlamayı deneyin. Samimiyet ise evlilikte çok önemli. Yalana dayalı bir evlilik kısa süre içinde yıkılır. Zaman zaman kendinize vakit ayırmalı ve dinlenmelisiniz. Eşinizin her durumunu kısıtlamayın ve onun da bireysel bir hayatı olacağını unutmayın.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın