Market Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Market Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar temel ihtiyaçlarını karşılamak için marketlere giderek ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yaparlar. Birçok marka da farklı ürünün yer aldığı marketlerde alışveriş yapan tüketicilerin dikkat etmesi gerekenler var. Market alışverişi yaparken öncelikli olarak alacağınız ürünü önceden iyi belirleyin ve buna göre alışverişinizi yapın. Meyve sebze alışverişlerinizde ürünün tazeliğine dikkat edin.

Gerekmediği sürece mevsim dışı beslenmekten kaçının. Satın alacağınız ürünleri not defterine yazın ve market alışverişinde gereksiz zaman kaybından kurtulun. Satın almak istediğiniz ürünün bitmesini beklemeyin. Marketlerden alacağınız ürünün mümkün olduğu sürece gramajlarına dikkat edin. Bazı paketler abartılı olarak büyük görülse de gramajlar kontrol edilmelidir.

Ambalaja ve Son Kullanma Tarihlerine Dikkat

Market alışverişlerinde diğer marketlerle fiyat kıyaslaması yaparak bütçenizi kontrol edin. Marketlerde çok zaman yeni çıkan ürünleri reyonlarda görebilirsiniz. Bu ürünleri mümkün olduğu sürece es geçmeyin ve ürün özelliklerini inceleyerek alışveriş yapın. Piyasaya çıkan yeni ürünler ağırlıklı olarak promosyonlu olarak çıkar ve mümkün olduğu sürece bu promosyondan yararlanın. Satın alınan kapalı ürünlerin son kullanma tarihleri kesinlikle kontrol edilmelidir.

Marketlerde özellikle tavuk gibi gıdaların son kullanma tarihleri yaklaştığında ciddi oranda fiyat düşüşleri görülür. Bu nedenle kampanyalı ürün alırken paket üstündeki son kullanma tarihine bakılması gerektiği gibi paketin yırtık veya soluk olmamasına da dikkat edilmelidir. Markette yaptığınız alışverişlerde alışverişinin fişini kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda fişi ürün değişimi için bir süre muhafaza etmelisiniz.

15

Yanıt Yok

Cevap Yazın