renkli giyim

Renkli Kıyafetler Giyilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle sıcak havalarda pek çok kişi koyu renkli kıyafetlerini dolaba kaldırıyor ve birbirinden renkli kıyafetleri giymeyi tercih ediyor. Fakat koyu renkteki kıyafetlerde yakalanan uyum çoğu zaman renkli kıyafetlerde istenildiği gibi yakalanamıyor. Renkleri birbirleri ile uyumlu hale getirmek isteyenlerin ise birkaç detaya dikkat etmeleri yeterli.

renk

renk

Renk Kullanımında Temel Kurallar

Renkleri kullanırken aklı karışan insanların dikkat edecekleri ilk şey renklerin dengeli bir şekilde kullanılması gerektiği. Baskın bir renk kullanılacağı zaman diğer renkler bu renge uyacak şekilde seçilmelidir.

Birçok farklı rengi bir arada kullanmak isteyenler için önemli olan şey ise aynı anda en fazla üç rengin kullanılması gerektiği. Üçten fazla renk kullanmak, karışık bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Baskın renklerin hafifletilmesi adına dikkat edilecek olan ayrıntı ise mümkün olduğu kadar tamamlayıcı tonlardan yararlanmak olmalıdır. Beyaz ve siyah renk her renk ile sorunsuzca kombinlenebilirken, gri de yine pek çok renk ile beraber kullanılabilir.

renkli giyim

renkli giyim

Yüz ve dekolte bölgesi aydınlatılmak istendiği zaman üst bölgede çok daha açık renkli kıyafetler kullanılabilirken alt bölgede ise koyu renkler rahatlıkla kullanılabilecektir. Üst ve alt bölgede kullanılacak olan parçalar farklı renklerde olabileceği gibi eğer istenirse aynı renklerin tonlarından da oluşabilir.

Daha öncesinde renkli kıyafetleri beraber kullanmamış olan insanlar, bunun için ana renkleri basit şekilde kombinleyerek işe başlayabilirler. Daha sonrasında farklı renkleri de diledikleri gibi kullanabilirler.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın