Koltuk Takımları ve Dekorasyon Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Koltuk Takımları ve Dekorasyon Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonundaki en temel detay kullanacağınız mobilyaların ve aksesuarların dekorasyon stiliyle uyum sağlayabilmesidir. Bunun için renk uyumuna dikkat edilmesi ilk şarttır. Koltuk takımı modelleri ve dekorasyon stili arasındaki bağlantıyı kurduğunuz zaman daha şık ve estetik gözüken mekanlara imza atabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza Uygun Seçimler

Koltuk takımı için renk seçimi yapacağınız zaman ihtiyaçlarınızı, zevkinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca koltuk takımının diğer mobilyalar ve aksesuarlar arasındaki uyumu da son derece önemlidir. Mekanınızda hangi rengi ağırlıklı olarak kullanıyorsanız ve hangi alt renkleri kullanıyorsanız bu renkleri göz önünde bulundurarak daha doğru renk seçimleri yapabilirsiniz.

Granit gri dolapların olduğu bir mekanda kahverengi koltuk takımı modelleri seçtiğiniz zaman son derece kalabalık ve boğucu bir görüntü ortaya çıkartabilirsiniz. Ancak beyaz ya da açık gri gibi daha modern ve ferah renkleri tercih ettiğiniz zaman ortamınızda daha ferah bir atmosfer oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Mekanınızda Ne Hissetmek İstiyorsunuz?

Mekanınızda kendinizi nasıl hissetmek istiyorsanız ona uygun renkler seçmeniz de son derece önemlidir. Eğer sakinleştirici ve rahatlatıcı bir havanın mekanınızda hakim olmasını isterseniz tamamlayıcı ve açık renk tonlarını tercih etmelisiniz. Tamamlayıcı renkleri kullandığınız zaman mekanınızda daha yüksek bir enerji oluşturabilirsiniz. Turuncu ve mavi gibi renkleri ise yaz konseptine sahip olan evlerinizde tercih edebilirsiniz.

Yeni bir koltuk takımı satın almak isterseniz yeni sezona ait özgün tasarımlı modellerin yer aldığı Çiftçioğlu Mobilya web sitesi adresine göz atabilirsiniz. Adreste yer alan markanın seçkin ürünlerini isterseniz tekli olarak alabilir, isterseniz takım olarak da satın alabilirsiniz. Ayrıca farklı mobilya gruplarına göz atarak mekanlarınızda uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz mobilyalara da sahip olabilirsiniz.

17

Yanıt Yok

Cevap Yazın