kış ayları

Kış Aylarında Vakit Geçirmek İçin Yapılabilecekler

Her mevsim kendince güzel, eksileri var, artıları var Ülkemiz tüm mevsimlerin yaşandığı en der ülkeler arasında.

Ama adım adım kış aylarına yaklaşırken insan ister istemez kış aylarında evde nasıl vakit geçireceğini düşünüyor. Zira belli kentlerde ve belli dönemlerde eksi derecelere düşen hava şartlarında insanlar sokağa adım atmaya korkuyor. Bu durumda hem düşme korkusu, hem de havaların aşırı soğuk olmasına istinaden ciddi sağlık problemleri ile karşılaşma riski var ama yine de çok korkmamak gerekiyor. Çünkü kış aylarında evde çok güzel vakit geçirebilir.

kış ayları

kış ayları

İşte O Öneriler

Çok değil bundan bir elli yıl önce televizyon, bilgisayar, cep telefonu, internet hayatımıza girmemiş iken insanlar harika vakit geçiriyor ve hiç sıkılmıyordu bile. Şimdi bunlar olunca sıkılmak neredeyse imkansız zaten.

Ama bunun dışında biraz nostalji yaşamak isterseniz elbette eskilerin harika bir alışkanlığı olan kestane pişirebilirsiniz. Teker teker kestaneleri kesip, pişirmek ve akabinde yemek tüm gününüzü gece veya gündüz alabilir.

Çok istediğiniz halde izleyemediğiniz filmleri izleyebilirsiniz. En yakınınızdaki bir merkeze giderek filmi çektirebilir ya da internet ortamında izleyebilirsiniz.

kış mevsimi

kış mevsimi

Gelebilen tüm arkadaşlarınızı toplayın ve mısır patlatın ister seçtiğiniz filme eşlik etsin, ister koyu sohbetlere uyarınıza nasıl gelirse.

Ya da örgü örün. Harika bir öneri değil mi? Ne gerek var, o kadar para vermeye bereye, kaşkol, kazaklara. Örün gitsin.

18

Yanıt Yok

Cevap Yazın