kına karmak

Kınanın Faydaları Nelerdir?

Kınayı eskiler daha iyi bilirler. Temerrüt tarihi eski olanlar yani 🙂 Ama şimdiki gençlik de doğal şeylere merak sardığı için, çoğu kişi artık biliyordur herhalde. Fakat şöyle bir durum var ki; kınanın sadece saça iyi geldiği bilinir. Yani genel olarak saç için kullanılır. Peki kınanın başka neye faydası vardır?

kına

kına

Kınanın Faydaları

  • Tabi ki de ilk olarak saçlardaki faydasından bahsedelim. Saç dökülmesine iyi geldiği bilinen kına, ayrıca saçlara hoş bir renk de verir. Saçlarınız için boya kullanmak istemiyorsanız, kınayı tercih edebilirsiniz. Kına saçların kuvvetini artırırken, aynı zamanda baş ağrısına da iyi geldiği bilinir.
  • Ciltteki enfeksiyon kapma ve iltihaplanma sorunlarında eskiden beri kullanılan bir yöntemdir. Yanık tedavilerinde, yaralanmalarda etkili bir çözüm yoludur. Böyle durumlarda cilde uygulandığında, yanma ve acıma hissini alacak ve iyileşmesini hızlandıracaktır.
  • Kına yağını hiç duydunuz mu? Kına yağı da kına kadar faydalı. Örneğin; uykusuzluk problemi çekip bir türlü çözüm bulamayanlar, kına yağı kullanarak bu sorunlarına çözüm bulabilirler.
kına karmak

kına karmak

  • Kına yağının kanama durdurucu bir etkisi de vardır. Bu nedenle, yaralanma gibi durumlarda hemen kanama olan bölgeye uygulanabilir.

Her konuda olduğu gibi, bu konuda da dikkatli olmak gerektiğini gözden kaçırmayalım. Fazla kullanımdan kaçınalım. Ayrıca; kınadan dolayı gözlerinizde ve derinizde alerjik rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bu nedenle; kullanırken gerekli önlemleri almayı unutmayın.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın