karadeniz bölgesi

Karadeniz Bölgesi’nde Gezilecek Yerler

Karadeniz, ülkemiz içinde yer alı ama bambaşka bir kültüre sahiptir. Orada hayat bir başkadır. İnsanları daha zeki olur Karadeniz’in 😉 Yağmurun havası bile bir başkadır orada.

Gezmeyi çok sevenler ve tatil programları ayarlamak isteyenler… Karadeniz’i tatilinizde bir alternatif olarak düşünüyorsanız, bu yazıyı incelemelisiniz.

gezilecek yer

gezilecek yer

Karadeniz’de Nereler Gezilmeli?

  • Arapdüzü Mesire Alanı

Rize’de yer alan bu mesire alanı, büyük şehirlerde bulunanlardan çok daha güzel. Zira tam doğanın ortasında yer alıyor. Yemyeşil bir alan düşünün. Ortasında da sevimli bir mesire alanı… Gerçekten görülmeye ve vakit geçirmeye değer bir yer.

  • Pokut Yaylası

Yine Rize’nin eşsiz doğasının içinde kalan, görülmesi gereken bir manzaraya sahip olan yayla! Doğayla baş başa kalmak ve Karadeniz insanıyla da tanışmak istiyorsanız, Pokut Yaylası’na mutlaka uğramalısınız.

  • Boztepe

İsminden de anlaşılacağı üzere, bir tepeden bahsediliyor. Trabzon’u tamamen görebilmek için bu tepeye çıkmanız yeterli. Düşünsenize; bir tepeye çıkmışsınız ve bütün bir Trabzon manzarasıyla karşı karşıyasınız… Eğer Trabzon’a giderseniz, bu tepeye çıkmadan dönmeyin.

karadeniz bölgesi

karadeniz bölgesi

  • Karagöl

Artvin’de yer alan bu göl, çok farklı bir yapıya ve manzaraya sahip. Yemyeşil doğanın tam ortasında kalmış olan göl sayesinde; hem maviyi hem de yeşili görüyorsunuz. Bu da size fazlasıyla huzur veriyor.

  • Gölcük Gölü

Karadeniz gezisi için Bolu’dan bahsetmemek olmaz. Bolu’nun muhteşem görünümlü Gölcük Gölü, oldukça da meşhur bir göl. Bu manzarayı görmekten, kesinlikle mahrum bırakmayın kendinizi!

Keyifli bir Karadeniz gezisi için, olumlu veya olumsuz tüm yaşadıklarınızı bir kenara bırakın. Doğanın güzelliği size huzuru aşılayacaktır…

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın