iş motivasyonu

İş Motivasyonu Arttırmanız İçin Bazı Tavsiyeler

Çalışma hayatında olan kişiler kesinlikle ve kesinlikle verimli olabilmek için kendisini motive etmelidir. Çünkü çalışanların geneli iş ortamında yeterince motive olamamaktan sürekli sitem eder.Herkes daha kısa saatler haftanın daha az günleri çalışmayı hayal eder. Fakat bu hayal uzun bir süre mümkün olacak gibi görünüyor.İşte bu yüzden siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda iş motivasyonunuzu arttırmanıza yarayacak bazı tavsiyeler verdik. Siz de yazının devamını incelemelisiniz.

iş hayatı

iş hayatı

İşe Daha Motive Gelmek İsteyenler Dikkat

Her şeyden önce bu konudaki sizlere ilk tavsiyemiz işinizden zevk aldığınız o kısmını keşfetmeye çalışmamız olacak.  Eşinizin en zevk aldığınız, severek yaptığınız bölümlerini ayırın.Güne başlarken sevdiğiniz işleri yapın.Bu sayede daha iyi hissedeceksiniz.  Ayrıca çalışma ortamınızda bulunan ekip arkadaşlarımızla ve departman müdürünüz ile sürekli olarak açık iletişim halinde olmaya özen gösterin.İşyerinde iletişimsizlik en olumsuz durumlardan biridir.  Bir sorunu açık açık konuşun. Varsayımlar veya önyargılar üzerinden yürümeyin.Hiçbir sorunun çözümsüz olmadığını kendinize sürekli hatırlatın.

iş motivasyonu

iş motivasyonu

Motivasyonunuzu arttırmanız için bir başka tavsiyemiz ise yaptığınız bir şeye bir mana yüklemeniz olacak. Görevinizde bir anlam verin. Ayrıca kendinizi tatmin etmek için başarılarınızı mutlaka alkışlayın.Yaptığınız iş başarıyla sonuçlandığını da farkına varın kendinizi ödüllendirin, o basari hazzını yaşamak için kendinize zaman verin.

İşte güzel sözsüz müzikler dinlemek de motivasyonunuzu arttıracak bir başka uygulamadır.Ruhunuzun beslenmesinde bu şekilde sağlayabilirsiniz.

16

Yanıt Yok

Cevap Yazın