Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı?

Göz bölgesi insan vücudunda en hassas yapıya sahip bölgelerden biridir. Bu kısımdaki deri oldukça ince ve narindir. Dolayısıyla kullanılan kozmetik malzemelerinden, farklı dış etkenlerden dolayı zarar görebilir. Yorgunluk sebebi ile bile göz altında bölgesinde zamanla morarma durumları gözlenebilir. Bunların yanına o bölgede oluşan yüz mimikleri ve yaşlanma etkileri de eklenince göz çevresine her insanın ayrı bir özen ve bakım göstermesi gerekiyor. İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için göz çevresine nasıl krem uygulamaları yapılması gerektiği hakkında kısaca bahsettik, mutlaka okumalısınız.

göz çevresi bakımı

göz çevresi bakımı

Göz Kremi Nasıl Kullanılır?

Her şeyden önce kesinlikle özellikle de göz bölgesine bilmediğiniz güvenilir olmayan kremleri kullanmamaya özen gösterin. Kullandığınız göz çevresi kreminin doğru şekilde kullandığınıza da ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Göz bölgesinin hassasiyetini başta belirtmiştik. Bu nedenle birçok kişinin yaptığı hata olan yüz kremini göz bölgesine sürme yanlışını siz yapmamalısınız. İnce derili olduğu için gerektiği kadar besin yükü almalıdır. Fakat yüz kremleri daha yağlı ve yoğundur. Bu yüzden bu hatayı siz yapmamalısınız.

Unutulmaması gereken bir konu vardır ki göz kremi sadece göz bölgesinde oluşacak kırışıklıkları geciktirir. Yani herkesin bildiği gibi şişkinlik, morluk ya da göz altı torbalarını gidermez. Hiçbir zaman sadece göz kremi kullanarak torbalarınızdan kurtulamazsınız. Çoğu kişinin yaptığı hatalardan biri de göz kremini sadece gözün dış kısmına kullanmaktır. Fakat göz kapaklarınıza kadar kullanmanız doğru olandır.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın