Futbolcular Hangi Okul Mezunu?

Futbolcular Hangi Okul Mezunu?

Küçük yaşlarda futbol oynamaya başlayan çocuklar eğitimlerine ne kadar devam etmek isterler? Kimi çocuk futbolu bir çıkış yolu olarak görürken kimi çocuklar da futbol ve eğitiminin bir arada gitmesini istemektedir. İkisini bir arada yürütmek kendi gelişimi açısından, dil öğrenimi açısından önem arz etmektedir. Birde futbol ve okulun bir arada gitmeyeceğini düşünen aile yapısı, aile fertleri vardır. Bu kişiler çocukları için doğru karara yönlendirme çabasın içerisinde olurlar. Her zaman çocuk ile aile arasında fikir birliği maalesef oluşmamaktadır.

Hangi Futbolcu Hangi Okul Mezunu?

Arda Turan: 30 Ocak 1987 doğumlu olan Arda Turan, futbola 8 yaşında başlamıştır. Şuan herhangi bir kulüp ile anlaşması bulunmayan futbolcu lise mezunudur.

Volkan Demirel: 27 Ekim 1981 yılında doğan Volkan Demirel, futbola ortaokul çağlarında orta saha pozisyonunda başlamıştır. Volkan Demirel lise mezunudur.

Gökhan Töre: 20 Ocak 1992 Almanya doğumlu olan Gökhan Töre, futbola 8 yaşında başlamıştır. Gökhan Töre lise mezunudur.

Cenk Tosun: 7 Haziran 1991 Almanya doğumlu olan Cenk Tosun, futbola 6 yaşında başlamıştır. Cenk Tosun lise mezunudur.

Gökhan Gönül: 4 Ocak 1985 doğumlu olan Gökhan Gönül, futbola 7 yaşında başlamıştır. Gökhan Gönül lise mezunudur.

Emre Belözoğlu: 7 Eylül 1980 doğumlu olan Emre Belözoğlu, 8 yaşında futbola başlamıştır. Emre Belözoğlu lise mezunudur.

Selçuk İnan: 10 Şubat 1985 doğumlu olan Selçuk İnan, 9 yaşında futbola başlamıştır. Selçuk İnan lise mezunudur.

Metin-Ali-Feyyaz: Beşiktaş’ın üç efsane hücum oyuncusu. 15 yıl Beşiktaş’ta profesyonel futbol oynayan Metin Tekin, İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesi mezunudur. 12 yıl Beşiktaş’ta profesyonel futbol oynayan Ali Gültiken, Marmara Üniversitesi Ekonomi mezunudur. 12 yıl Beşiktaş’ta profesyonel futbol oynayan Feyyaz Uçar, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur.

Servet Çetin: 17 Mart 1981 doğumlu olan Servet Çetin,  İstanbul Üniversitesi Besyo bölümünde halen eğitim almaktadır. Bunun yanı sıra türkü ve bağlama üzerine eğitim almıştır.

Murat Erdoğan: Bir dönemler Galatasaray’da futbol hayatını sürdüren Murat Erdoğan, Londra’ da Elektrik Elektronik Mühendisliği bitirmiştir.

Umut Nayir: 28 Haziran 1993 doğumlu olan Umut Nayir, 10 yaşında futbola başlamıştır. Umut, Beşiktaş ile anlaştığı sırada halen Ankara Üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiydi.

Nihat Kahveci: 23 Kasım 1979 doğumlu olan Nihat Kahveci, 9 yaşında futbola başlamıştır. Nihat Kahveci lise mezunudur.

Futbolcular Ve Yurt Dışı Transferleri

Birçok Türk futbolcu yurt dışına transfer olmayı başarmış ve pratik bilgiler ile dil öğrenmeye çalışmıştır. İspanya, İngiltere, İtalya, Almanya ve Rusya ligleri başta gelmektedir. Yabancı bir takıma transfer olan Türk oyuncular gittikleri kulüp içerisinde daha rahat iletişim sağlayabilmeleri adına dil öğrenimi sürecini hızlandırmıştır. Nihat Kahveci, Arda Turan, Mehmet Topal gibi oyuncular İspanya’da dil konusunda kendilerini geliştirmiş oyunculardır. Emre Belözoğlu ise İspanya, İngiltere ve İtalya’da futbol oynamıştır.

11

Yanıt Yok

Cevap Yazın