parke seçimi

Ev Dekorasyonunda Parke Seçimi

Ev dekorasyonun olmazsa olmazlarından birisi de parke olmuştur. Parkeler evlere bambaşka bir hava katmakla birlikte farklı özellikleri ile de her yerde kullanım imkanı sağlar. Gelişen teknoloji ile piyasa koşullarında birçok kalite, renk ve marka da parke vardır. Evinizde yenilik yapmak isteyen insanlar yapacakları yeniliklerde ilk olarak zeminden başlamalıdırlar. Bu bakımında zemin de iyileştirme yapmak isteyen insanlar evlerinin zeminlerini parke yaptırırlar.

parke

parke

Parkeler ev ve iş yerlerinin kalıcı ve uzun ömürlü eşyalarıdır. Bu nedenle model ve renk seçiminde dikkatli davranılmalıdır. Parkelerde koyu renk seçimi yapmak çeşitli zorluklara neden olabilir. Özellikle koyu renk parkeler tozu ve kiri kolaylıkla gösterir. Koyu renk tercih etmek, sürekli temizliğe ihtiyaç duyulmasını gerektirir.

Parke Tercihinde Özellikler

Evlerde kullanılacak parkeler mobilyalarınızla uyumluluk göstermelidir,  mobilyalarınızla aynı renk parke seçimi yapmak evinizin oturma odasını boğar. Bu nedenle zıt renkler tercih edilmelidir. Parke seçiminde etken olan renklerden birisi de duvar kağıtları olmuştur. Zemin mobilya ve duvar renklerinin uygun olması şık tasarım sağlar. Parke seçiminde parkenin özellikleri, kullanışlılığı ve ısıya karşı dayanıklılığı çok önemlidir.

parke seçimi

parke seçimi

Evlerinize alacağınız parkeler için internet üzerinden araştırma yapmanızın faydası vardır. Eğer eşyalarınızla kolay uyum sağlayabilen bir renk tercihi yapmak istiyorsanız açık renkler, beyaz ve bal rengi oldukça şık bir seçim olacaktır. Açık renk parke seçimi odanızın geniş ve ferah görünmesini sağlar.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın