yeni evlilik

Yeni Evli Çiftler İçin Mutluluğun Püf Noktaları

Evlilik aslında ilk gününden itibaren oldukça zorlu bir süreçtir. Hatta ilk zamanları sonraki zamanlarına oranla daha zorlu. Partneriniz ile birlikte yaşamaya alışmak, daha samimi ve daha net bir hayat sürmenizi sağlayan evlilik yaşam düzeninizi tamamen değiştirmenize neden olacaktır. Bu sebeple alışma evresinde sorun yaşamamak adına birkaç ufak noktaya dikkat etmenizde fayda var.

evlilik

evlilik

Mutlu Evliliğin Püf Noktaları

Evlilik sonrası sürekli olarak tebrik yemeklerine davet edileceğiniz için bir an nerede ne yaptığınızı unutmanız mümkün. Hatta bu gidişatı programlı bir hale getirmezseniz ileride her hafta sonunda kendinizi eşinizin ailesinde yemek yerken bulabilirsiniz. Bu sebeple eşiniz dışındaki her birey ile aranıza artık mesafe koymanız gerektiği bilincine varın. Sık sık görüşmek yerine ayda bir toplanmayı teklif ederek herkesin gönlünü yapabilmeniz mümkün.

Kendi ailenizi geride bırakmanız gerektiğini aklınızdan asla çıkarmayın. Sizin artık eşinizin ve sizin sahip olduğunuz çekirdek bir aileniz mevcut. Bu sebeple senin ailen benim ailem gibi tabirlerden de uzak durmanızda fayda var. Yoksa oldukça gergin günler geçirebilirsiniz.

yeni evlilik

yeni evlilik

Evliliğin olmazsa olmazlarından olarak görülen çocuklar en yakın zamanda sizden de beklenecektir. Fakat eşiniz ile birbirinize tamamen alışana kadar çocuk düşünmemeniz evliliğinizin sağlığı açısından oldukça önemli. Çünkü çocuk sahibi olmak oldukça özveri ve çaba gerektiren bir eylemdir. Daha eşinize ve evliliğinize tam alışamamışken çocuk sahibi olmanız evliliğinizin zedelenmesine sebep olabilir.

13

Yanıt Yok

Cevap Yazın