doğal makyaj

Makyaj Malzemelerinde Son Kullanım Tarihi Var mı?

Her bir makyaj malzemesinin belli bir son kullanma tarihi bulunuyor. Bu sebep ile ürün alımlarınız sonrasında en az 6 ay en çok iki senelik zaman dilimine de ürünlerinize göre dikkat ederek kullanıma yer vermeniz önerilir.

doğal makyaj

Makyaj malzemelerinin uzun süre dayanım göstermesi ve görsel olarak etkisini sürdürebilmesi birçok kişi de ürünün son kullanma tarihi olmadığına dair bir algı yaratır. Oysa makyaj malzemelerinin son kullanma tarihleri bulunur. Özellikle bu tarihi geçen makyaj malzemelerinin ise kullanmaması önerilir. Ciltte alerjik reaksiyona sebep olabilen makyaj malzemeleri arasında en dayanıklı olanları ise ruj ve göz kalemleridir. Bu ürünlerin bile son kullanma tarihi 2 yıldır. Bu sebep ile satın aldığınız ürünlerin son kullanma tarihi bilerek buna göre kullanıma yer vermeniz özellikle cildiniz açısından avantaj sağlarken oluşabilecek olan alerjik reaksiyonlara karşı da korunmayı sağlayacaktır.

Son Kullanma Tarihi 6 Ay Olan Ürünler

Maskara, eyerliner, yüz temizleme jeli, göz kremleri ve kapatıcı ürünlerinin son kullanma tarihi yaklaşık olarak 6 ay ile sınırlıdır.

Son Kullanma Tarihi 12 illa 18 Ay Arası Olan Ürünler

Krem allıklar, fondöten, güneş kremi, lip gloss ve kaş jeli gibi ürünlerin son kullanma tarihleri ile 12 ay ile 18 ay arasındadır.

Son Kullanma Tarihi 2 Sene Olan Ürünler

Oje, ruj, toz allık gibi ürünler ise 2 seneye kadar kullanılabilir.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın