kamp alanı

Kamp Yapmanın Size Kazandıracağı Şeyler

Hiç kamp yaptınız mı, yaşamınızda? Eğer yapmadıysanız, çok şey kaçırmışsınız demektir. Yapanlar ise çok sevdiklerinden, bir kere yapanlar, bir daha bırakamadığından bu işin zevkini zaten biliyorlar.

İlk defa kamp yapacaklar, kamp yapmayı düşünenler için gelelim kamp yapmanın kişilere kazandırdığı faydalara.

  1. Dünyanın En Kaliteli Uykusu

Bu söylenene inanmayan gözler ile baksanız bile bu bir gerçek. Dünyanın en kaliteli, en sağlıklı uykusu o kamp çadırının içinde. Mis gibi bir uyku. Bu bir mucize değil ve uyandığınızda kendinizi gerçekten dinlenmiş hissediyorsunuz.

kamp

kamp

  1. Stresten Arınma

Günümüzde hangi insan stres ile boğuşmuyor ki, ama işte bir kamp tatiline gider, doğanın kucağında kendinize yer açarsanız, o zaman üzerinizdeki tüm negatif elektrik gidecek, tüm streslerinizden kurtulacaksınız.

  1. Dinginleşme

Bilsek de, bilemesek de doğanın kendi içinde bir dengesi vardır. Nitekim bu denge en hırçın insanları bile sakinleştirir, içinizde gizli kalan yaraları sarar, sizi iyileştirir ve huzura kavuşmanızı sağlar.

kamp alanı

kamp alanı

  1. Dayanışma

Kamp sonuçta bir imece çalışmadır. Herkes kendi yeteneklerince kamp süresi boyunca bir şeyler var. Kimi çalı çırpı toplar, kimi ateş yakar, kimi yemek yapar ve hep birlikte çadır kurulur ki, bu da insan ilişkilerini güçlendirir. Eğer ailece gidildiyse aile ilişkileri güçlenir.

  1. Kendinizi Dinleme

Burada doğanın kucağındasınız, egzoz dumanları, korna gürültüleri yok. Burada kendiniz ile başbaşasınız. Bu ise kendini dinlemeniz ve anlamanız için iyi bir fırsat.

 

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın