dikkat dağınıklığı

Dikkat Dağınıklığını Giderilebilir Mi?

İstemek başarmanın yarısı mıdır?
Gerçekten istemek başarmak için atılan en önemli adımlardan biridir elbette. Nasıl bir bağımlı, bağımlılığından kurtulmak için yeterince istemek zorundaysa, gün içerisinde sürekli maruz kalarak önce alışkanlık sonra da bağımlılık gibi hayata dahil olan dikkat dağınıklığı da aynı biçimde yeterli bir istek gerektirir. Yaşam kalitesini aşağı çeken ve gündelik hayatta birbirinden güzel ya da önemli birçok nüansın kaçırılmasına sebep olan dikkat dağınıklığının giderilmesi için adım adım hazırlanılmalıdır.

dikkat

dikkat

Dikkat dağınıklığı evi toparlamaya ya da temizlemeye başlar başlamaz insanın kendisini çocukluk fotoğraflarına bakarken bulması gibi absürt durumlara yol açabilir. Ev ortamında belki sorun yaratmayan bu durumlar iş ortamında işten çıkartılma gibi ciddi sorunlar doğurabilir.

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Giderilir?

Dikkat dağınıklığının giderilmesi için öncelikle yapılan işe sağlam bir kafa ile oturmak ve bu konuda kararlı olmak gerekir. Sorumlulukların yerine getirilebilmesi için ilk temel adım onların başlangıç yapmasıdır. Aceleci olmak hata yapmaya ve vakit kaybetmeye sebep olabilir. Genellikle dikkati dağıtan telefon, televizyon gibi araçlara gündelik olarak yeterince vakit ayırabilmek çalışma zamanında onlarla ilgilenme ihtiyacı doğurmaz.

dikkat dağınıklığı

dikkat dağınıklığı

Gündelik hedefler belirlenmesi, belli bir tarihe kadar halledilmesi gereken işlerin tüm adımlarının yeterince iyi tanınması, kişinin yapması gereken işlere başlamasını ve dolayısıyla bitirilmesinde etkilidir. Çalışma ortamında dikkat dağıtabilecek objelerden, gürültü kaynaklarından ve çok rahat ya da aşırı rahatsız oturma alanlarından uzak durmak önemlidir.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın